Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank udostępnia Visa Mobile. Z narzędzia ułatwiającego zakupy w sieci mogą korzystać klienci KBS

Wcześniej rozwiązanie wprowadziły Nest i BPS, a nad wdrożeniem pracuje też SGB

Krakowski Bank Spółdzielczy to kolejna instytucja, która udostępniła klientom rozwiązanie Visa Mobile, umożliwiające płatności kartą w e-commerce. Aby z niego skorzystać, klienci KBS powinni wybrać to narzędzie podczas płatności w sklepie internetowym, na platformie zakupowej lub w aplikacji. Użytkownik musi podać swój numer telefonu i potwierdzić płatność na smartfonie. Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które podczas zakupów chcą uniknąć ujawniania numerów swojego plastiku.

Przeczytajcie także: W I kw. z bankomatów wyjęliście ponad 90 mld zł

Aby zacząć korzystać w nowego narzędzia, należy pobrać aplikację Visa Mobile i dodać do niej aktywną kartę płatniczą amerykańskiej organizacji. Partnerem wdrożenia w przypadku KBS jest Santander, który od lat obsługuje karty płatnicze wydawane przez tę instytucję. Aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, w których podaje się numer karty, adres mailowy czy numer telefonu, a także ustawia zabezpieczenia.

Usługa Visa Mobile została już wdrożona w Nest Banku oraz w BPS. Prace w tym kierunku prowadzi także Spółdzielcza Grupa Bankowa. Pierwszym dostawcą usług płatniczych, obsługującym Visa Mobile, został operator bramki Przelewy24. W efekcie można w ten sposób zapłacić w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce. Ich lista ma być systematycznie poszerzana. Jednoczenie Visa pracuje nad tym, aby usługa była dostępna w kolejnych instytucjach, także poza Polską.

Przeczytajcie także: Przejazdy autostradami mogą być darmowe

Warto przypomnieć, że na początku 2021 roku Komisja Nadzoru Finansowego informowała o wprowadzeniu swojego kuratora do Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Urząd wyjaśniał wówczas, że celem ustanowienia kuratora jest poprawa sytuacji ekonomiczno-finansowej KBS. Kurator miał zapewnić sprawny przepływ informacji między bankiem a nadzorem i umożliwić bieżące monitorowanie działań podejmowanych przez krakowską instytucję. Jak widać, te problemy nie powstrzymują banku przed wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań finansowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies