Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa rozwija narzędzie Visa Mobile. Wkrótce pojawi się w kolejnych bankach. Wśród nich będzie SGB

Pierwszym bankiem, który zaoferował w ubiegłym miesiącu Visa Mobile, był Nest

Jak dowiedział się cashless.pl, spółdzielcza grupa SGB pracuje nad wdrożeniem rozwiązania do płatności internetowych – Visa Mobile. Z naszych informacji wynika, że Visa Mobile będzie dostępna bezpośrednio w bankowości mobilnej spółdzielczej grupy – SGB Mobile. Będzie to jedna z kilku nowości, jakie pojawią się w aplikacji mobilnej SGB – o kolejnych przeczytacie wkrótce w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: Visa Mobile już dla wszystkich klientów Nest Banku

Pierwszym bankiem, który ogłosił udostępnienie Visa Mobile wszystkim klientom, był Nest Bank. Mogliście przeczytać o tym w tekście Visa Mobile dostępna już dla wszystkich klientów Nest Banku. Usługa przyda się podczas zakupów w internecie.

Aby z niej skorzystać, należy posiadać odpowiednią aplikację Visy lub apkę bankową zintegrowaną z Visa Mobile. Użytkownik musi też dysponować aktywną kartą płatniczą tej organizacji i sparować ją z nową usługą. Płacąc za zakupy w sklepie internetowym wystarczy wybrać jako metodę płatności Visa Mobile i wprowadzić swój numer telefonu. Aplikacja wyświetli informację o płatności, którą należy zaakceptować hasłem mobilnym. Visa deklaruje, że cały proces zabiera ok. 20 sekund. Pierwszym dostawcą usług płatniczych obsługującym Visa Mobile został operator bramki Przelewy24.

Przeczytajcie także: Badacze z Torunia wygrali przetarg Komisji Europejskiej

Natomiast jeśli chodzi o banki, to Visa Mobile prawdopodobnie zostanie zaoferowana w najbliższym czasie klientom kilku kolejnych instytucji. Amerykańska organizacja płatnicza nie chce jednak na obecnym etapie prac zdradzać nazw konkretnych banków, które są najbardziej zaawansowane we wdrożeniach. – Visa Mobile ma olbrzymi potencjał. Pracujemy nad tym, aby każdy współpracujący z nami w Polsce wydawca kart Visa mógł zaoferować to rozwiązanie swoim klientom – powiedział serwisowi cashless.pl Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies