Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przejazdy autostradami mogą być darmowe. Rusza kolejna edycja akcji "Autostrada do elektromobilności"

Organizatorzy promocji wyjaśniają, że potrwa ona do końca sierpnia lub do wyczerpania środków. A skorzystać z niej mogą właściciele aut elektrycznych

Wystartowała kolejna edycja akcji "Autostrada do elektromobilności", dzięki której kierowcy aut elektrycznych mogą przejeżdżać bez opłat po niektórych odcinkach polskich autostrad. Zwolnienie z opłat dotyczy maksymalnie pięciu przejazdów, a organizatorami kampanii są Autopay, EV Klub Polska i Wallbox. Promocja potrwa do końca sierpnia lub do wyczerpania przewidzianych na nią środków.

Przeczytajcie także: Siepomaga.pl ułatwi weryfikację tożsamości

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów, należy zarejestrować się lub zalogować w EV Klub Polska, a następnie w panelu klubowicza wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po pozytywnej weryfikacji klubowicze otrzymają link, dzięki któremu rejestrują się lub logują w aplikacji Autopay. W momencie przejazdu autostradami objętymi videotollingiem (A1 Gdańsk-Kraków i A4 Katowice-Kraków) kierowca nic nie musi robić - szlaban podniesie się automatycznie po sczytaniu numerów rejestracyjnych. W przypadku przejazdu autostradami, gdzie obowiązuje system e-TOLL (A4 Wrocław-Sośnica oraz A2 Konin-Stryków), trzeba mieć włączoną aplikację Autopay.

Kampania ma na celu popularyzację korzystania z bezemisyjnych pojazdów oraz w pełni automatycznych płatności za autostrady. Ubiegłoroczna edycja akcji cieszyła się ponoć sporym zainteresowaniem. Jej uczestnicy odbyli prawie 4 tys. podróży autami elektrycznymi, przejeżdżając łącznie ponad 160 tys. km. Dzięki temu udało się zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery o niemal 19 ton.

Przeczytajcie także: Allegro z nowym prezesem

Od dzisiaj obowiązują także nowe stawki opłat za przejazdy odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków. Dotyczy to wszystkich kategorii pojazdów. Samochody osobowe na bramkach w Balicach i Mysłowicach będą teraz płacić 13 zł (wcześniej było to 12 zł). Mniej zapłacą kierowcy korzystający z automatycznych metod poboru opłat, obejmujących rozwiązania Autopay, mPay czy SkyCash. W ich przypadku opłata wyniesie 10 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies