Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro z nowym prezesem. Roy Perticucci obejmie stanowisko 1 września

Wcześniej firma informowała, że dotychczasowy prezes Francois Nuyts odejdzie ze stanowiska do końca roku

Allegro poinformowało, że dalszym rozwojem spółki od 1 września 2022 r. kierować będzie Roy Perticucci. W najbliższych tygodniach ustępujący szef, Francois Nuyts, ma go wspierać w przejmowaniu obowiązków. Z komunikatu firmy wynika, że priorytetem dla nowego prezesa będzie budowanie pozycji Allegro na rynku międzynarodowym.

Przeczytajcie także: Karty Zen zmieniają wygląd

Roy Perticucci posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce. W latach 2013-2020 kierował europejskimi operacjami oraz logistyką w Amazonie, przez pewien czas odpowiadał też za to także w Ameryce Północnej. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w innych dużych firmach sektora handlowego. Na liście tej znaleźć można Ahold, Dixons czy Tesco. Karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem kontynuował ją jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

O tym, że Francois Nuyts opuści fotel prezesa Allegro, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w lutym br. Firma informowała wówczas, że proces przejmowania władzy może potrwać do końca 2022 roku. Ustępujący szef ma na swoim koncie przynajmniej kilka ciekawych projektów. Przede wszystkim nadzorował wprowadzenie spółki na giełdę. Chociaż sam debiut można uznać za spektakularny, to potem było już tylko gorzej – niedawno za jedną akcję firmy płacono poniżej 20 zł, podczas gdy jesienią 2020 roku było to ponad cztery razy więcej.

Przeczytajcie także: Klarna ma być warta już "tylko" 6,5 mld dolarów

Francois Nuyts rozpoczął też proces ekspansji Allegro poza granicami Polski. W tym celu przejęto Grupę Mall. Rodzimy potentat e-commerce zgodził się zapłacić za ten biznes ponad 880 mln euro, a zakup ma ułatwić Allegro ekspansję w Czechach, Słowenii, Chorwacji, ale też na Słowacji i Węgrzech. Do ciekawych inicjatyw w tym okresie można też zaliczyć uruchomienie Allegro Pay, którego popularność szybko rośnie, oraz własnej sieci automatów paczkowych.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies