Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółdzielczy BPS jako drugi bank w Polsce wprowadza usługę Visa Mobile. Wkrótce zrobi to także SGB

Pierwszym bankiem, którego klienci mogą już korzystać z Visa Mobile od kilku tygodni, jest Nest

Biuro prasowe banku BPS informuje, że instytucja oraz zrzeszone w niej banki spółdzielcze udostępniły klientom nowe narzędzie do płatności kartą w internecie – Visa Mobile. – Dzięki Visa Mobile zakupy na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych czy platformach zakupowych będą przebiegały jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie niż dotychczas – wystarczy po prostu wpisać swój numer telefonu i zatwierdzić płatność na smartfonie – mówi Krzysztof Kokot, wiceprezes BPS.

Usługa Visa Mobile jest dla klientów BPS bezpłatna, korzystający z niej nie płacą prowizji ani żadnych opłat. Aby zacząć jej używać muszą najpierw pobrać aplikację Visa Mobile a następnie dodać aktywną kartę płatniczą Visa, wydaną przez jeden z banków spółdzielczych BPS. Apka prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, w których podaje się numer karty, adres e-mail i numeru telefonu, a także ustawia zabezpieczenie aplikacji (PIN lub biometria).

Przeczytajcie także: SGB udostępni narzędzie Visa Mobile

Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które robią zakupy w sklepach internetowych, ale chcą uniknąć wpisywania numerów swojej karty podczas płacenia. – Sądzę, że na rynku, na którym ponad osiemdziesiąt procent konsumentów deklaruje, że używa kart do płatności w internecie łatwość i szybkość płatności z wykorzystaniem Visa Mobile mogą mieć duże znaczenie dla dalszego upowszechniania zakupów on line. Niosą one korzyści zarówno dla sprzedawców jak i konsumentów – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Pierwszym dostawcą usług płatniczych obsługującym Visa Mobile został operator bramki Przelewy24. W efekcie narzędzie pozwala zapłacić w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a ich lista ma być systematycznie poszerzana. Jednoczenie Visa pracuje nad tym, aby usługa była dostępna także poza Polską. W pracach nad rozwojem Visa Mobile uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie.

Przeczytajcie także: Visa Mobile dostępna jest już dla wszystkich klientów Nest Banku

Natomiast jeśli chodzi o banki, to Visa Mobile prawdopodobnie zostanie zaoferowana w najbliższym czasie klientom kilku kolejnych instytucji. Amerykańska organizacja płatnicza nie chce jednak na obecnym etapie prac zdradzać nazw konkretnych banków, które są najbardziej zaawansowane we wdrożeniach. – Visa Mobile ma olbrzymi potencjał. Pracujemy nad tym, aby każdy współpracujący z nami w Polsce wydawca kart Visa mógł zaoferować to rozwiązanie swoim klientom – powiedział serwisowi cashless.pl Adrian Kurowski.

Wiadomo, że nad wdrożeniem Visa Mobile pracuje konkurencyjne dla BPS zrzeszenie banków spółdzielczych SGB. W jego przypadku usługa zostanie zintegrowana z bankowością mobilną. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Visa rozwija narzędzie Visa Mobile. Wkrótce pojawi się w kolejnych bankach. Wśród nich będzie SGB. Zaś pierwszym bankiem, który wdrożył Visa Mobile już kilka tygodni temu był Nest.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies