Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium upraszcza otwieranie konta na selfie. Cały proces powinien potrwać kilka minut

Instytucja zapowiedziała też, że w przyszłości umożliwi odczytywanie danych z dowodów osobistych z warstwą elektroniczną

Bank Millennium poinformował o uproszczeniu procesu otwierania rachunków z wykorzystaniem selfie. Starsze rozwiązanie, wprowadzone w 2020 roku, przewidywało zainicjowanie działań w przeglądarce mobilnej, a smartfon służył właściwie jako narzędzie do wykonania zdjęć twarzy i skanu dokumentu. Obecnie wszystko odbywa się w aplikacji mobilnej. Instytucja przekonuje, że ta metoda jest bardziej intuicyjna i trwa krócej: kilka minut zamiast kilkunastu.

Przeczytajcie także: Sześć banków ma przynajmniej milion "blikowiczów"

Aplikację banku można pobrać z App Store, Google Play Store oraz Huawei AppGallery. Klient w takim przypadku musi wybrać na jej ekranie głównym opcję "Załóż konto i aktywuj aplikację". Jeśli użytkownik jest kierowany do apki przez bank, trafia bezpośrednio do procesu, gdzie proszony jest o podanie numeru telefonu i podstawowych danych. Program poprosi o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego oraz nagrania wideo twarzy. Następnie rozpocznie się weryfikacja dokumentu oraz danych biometrycznych.

Jeżeli nie pojawią się przeciwwskazania, informacje z dokumentu tożsamości zostaną automatycznie wprowadzone do aplikacji. W kolejnym kroku klient potwierdza w apce umowę o prowadzenie konta osobistego, podając kod z wiadomości SMS. Na koniec pozostaje ustalić hasło i kod do aplikacji oraz włączyć autoryzację mobilną dla wykonywanych transakcji. Co ważne, można od razu korzystać z otwartego konta.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja we wpłatomatach NBP

Bank ogłosił też, że w przyszłości umożliwi odczytywanie danych z dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, planowana jest również obsługa innych dokumentów tożsamości. Partnerem we wdrożeniu jest Onfido. Warto też przypomnieć, że konto online można w Millennium otwierać bez robienia selfie – alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje otwarta bankowość.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies