Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja we wpłatomatach NBP. Środki ze zdeponowanych monet można przesyłać Blikiem

Na razie nowa opcja jest dostępna dla klientów trzech banków

Narodowy Bank Polski poprawił funkcjonalność urządzeń automatycznych do wpłacania bilonu. Wcześniej maszyny przyjmowały monety i drukowały potwierdzenie wpłaty, z którym następnie należało udać się do kasy i odebrać pieniądze w banknotach. Teraz automaty pozwalają przesłać pieniądze od razu na rachunek bankowy, za pośrednictwem systemu Blik. Usługa powstała przy współpracy m.in. z firmą IT Card. Niestety, dostępna jest na razie dla klientów jedynie trzech instytucji: Pekao, Getin Noble Banku i Nest Banku.

Przeczytajcie także: NBP uruchomił wpłatomaty do monet

NBP uruchomił urządzenia do wpłacania bilonu na początku ubiegłego roku. Działają we wszystkich oddziałach okręgowych banku centralnego. Znajdują się w salach operacyjnych i są dostępne w dni pracujące od godz. 8 do godz. 14. Urządzenia pozwalają na szybką zamianę dużej liczby monet na banknoty. Osoba zainteresowana wymianą samodzielnie wsypuje na tackę wymieszane monety powszechnego obiegu od 1 gr do 5 zł. Automat zlicza bilon, a następnie drukuje potwierdzenie lub pozwala na przesłanie pieniędzy Blikiem.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak wygląda Mapa polskiego fintechu 2022

Za pomocą Blika można wpłacać kwoty w przedziale między 11 groszy a 2 tys. zł, a transakcja jest bezpłatna. Podobnie zresztą jak zamiana monet na banknoty. Pod warunkiem, że wartość operacji nie przekracza 10 tys. zł. Powyżej tego limitu pobierana jest opłata w wysokości 5 proc. Ponadto przy wpłacie kwoty większej niż 2 tys. zł klient zobowiązany jest okazać obsłudze dokument tożsamości.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies