Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wątpliwe kantory internetowe na liście ostrzeżeń publicznych. KNF radzi uważać m.in. na spółki posługujące się nazwami Walutomat i Top Kantor

Spółki o nazwach Walutomat i Top Kantor nie są powiązane z operatorami serwisów walutomat.pl (Currency One) i topkantor.pl (Super Grupa PL)

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała dziś 8 nowych podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych. Skierowała też Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 3 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

Przeczytajcie także: Kantoronline.pl na liście ostrzeżeń

Na celownik KNF-u trafiła m.in. spółka Walutomat z Poznania. Nazwa i lokalizacja nasuwają skojarzenia ze znanym kantorem internetowym, którego operatorem jest Currency One. Natomiast po zweryfikowaniu numeru KRS okazuje się, że jest to inny podmiot, który – można się domyślać – chciał w jakimś stopniu skorzystać z sukcesu działającego kantoru walutomat.pl.

Co ciekawe, pod tym samym poznańskim adresem, co wpisany na listę Walutomat sp. z o.o., zarejestrowane są również inne podmioty, który trafiły dziś na listę: Paynet 24, Royal Line oraz Top Kantor. Warto zwrócić uwagę, że nazwa tej ostatniej spółki też jest zbieżna z marką rzeczywiście funkcjonującego kantoru internetowego: topkantor.pl, prowadzonego przez spółkę Super Grupa PL z Gdańska.

Przeczytajcie także: Provema odnosi się do zarzutów KNF

Na listę trafiły dziś także spółki Play Kantor i Walutonet z Warszawy, GT Solar z Krakowa oraz Net Kantor z Kicina. We wpisach do KRS-u dwóch ostatnich spółek pojawia się ta sama osoba: Dmytro Okhremenko, a z kolei warszawskie spółki łączy adres siedziby przy ul. Elektoralnej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies