Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator serwisu kantoronline.pl na celowniku KNF. Spółce TNN Finance zakazano działania jako instytucji płatniczej

TNN Finance została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych choć wcześniej była już na liście ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego, w komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu, poinformowała, że podjęła decyzję o zakazie nałożonym na spółkę TNN Finance z Sosnowca. Na tej podstawie firma ta nie może prowadzić działalności w charakterze małej instytucji płatniczej. KNF argumentuje, że spółka rażąco naruszyła przepisy oraz nie wywiązała się z obowiązków wynikających z ustawy o usługach płatniczych.

Przeczytajcie także: TNN Finance nie zniknie z listy publicznych ostrzeżeń

TNN Finance to firma prowadząca serwis wymiany walut pod adresem kantoronline.pl. Na listę małych instytucji płatniczych firma trafiła w lutym 2019 r. Warto jednak podkreślić, że jest to o wiele prostsze niż uzyskanie licencji tzw. dużej, krajowej instytucji płatniczej. Niemniej będąc w rejestrze MIP, spółka mogła się tym chwalić i podnosić swoją wiarygodność.

Co ciekawe wcześniej, bo jesienią 2018 r., KNF wpisał TNN Finance na tzw. listę publicznych ostrzeżeń. Trafiają tam podmioty, które zdaniem nadzoru działają z naruszeniem prawa, a korzystanie z ich usług może narażać konsumentów na utratę środków.

Przeczytajcie także: TNN Finance na liście publicznych ostrzeżeń

Wydawać się może, że decyzje KNF wzajemnie się wykluczają. Trzeba jednak pamiętać, że KNF nie nadzoruje działalności kantorów stacjonarnych czy internetowych. W kontekście TNN Finance jego nadzorowi podlegają jedynie usługi płatnicze. Teoretycznie więc KNF mógł uznać, że TNN Finance bez odpowiedniej licencji prowadzi np. działalność inwestycyjną i za to spółka trafiła na listę ostrzeżeń, a jednocześnie spełnia warunki do tego, by być na liście MIP-ów. Teraz okazuje się jednak, że także w tym zakresie nadzór ma co do niej zastrzeżenia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies