Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny kantor internetowy na cenzurowanym. Firma TNN Finance na liście ostrzeżeń KNF

Nadzór zarzuca operatorowi serwisu kantoronline.pl świadczenie usług płatniczych bez odpowiedniego zezwolenia

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała przed chwilą o dodaniu do listy tzw. publicznych ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów. Jednym z nich jest sosnowiecka firma TNN Finance, operator internetowego serwisu wymiany walut funkcjonującego pod adresem kantoronline.pl. KNF zarzuca spółce prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub wydawania pieniądza elektronicznego bez odpowiedniego zezwolenia.

Przeczytajcie także: Fritz bez licencji KNF

To drugi kantor internetowy, który trafił pod lupę KNF w ostatnim czasie. Przypomnę, że kilka tygodni temu licencję krajowej instytucji płatniczej utracił Fritz Exchange. Nadzór cofnął zezwolenie temu kantorowi i nakazał wstrzymanie wymiany walut przez internet po tym jak duże grono jego klientów zaczęło się skarżyć na opóźnienia w wypłacie środków. KNF zarzuca Fritz Exchange, że spółka nie stosowała ochrony środków pieniężnych przyjmowanych od użytkowników na poczet wykonania transakcji płatniczych.

Przeczytajcie także: KNF nakazuje wstrzymanie wymiany walut przez Fritz Exchange

Natomiast z dzisiejszego komunikatu KNF wynika, że drugim podmiotem dopisanym właśnie do listy publicznych ostrzeżeń jest niejaki The Reserve Bank of Poland. Nadzór zarzuca mu łamanie ustawy Prawo bankowe poprzez używanie w nazwie wyrazu bank choć podmiot ten bankiem nie jest. The Reserve Bank of Poland to instytucja bliżej mi nieznana. Na jej stronie internetowej zamieszczona jest jedynie odezwa, z której niewiele wynika.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies