Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Provema po wpisie na listę ostrzeżeń publicznych: KNF nie zgłaszał wobec nas żadnych zastrzeżeń

KNF wpisał Provemę na listę ostrzeżeń, mimo że spółka znajduje się w prowadzonym przez nadzór rejestrze małych instytucji płatniczych

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała przedwczoraj katowicki fintech Provema na listę tzw. ostrzeżeń publicznych (podmioty, wobec których istnieją podjerzenia, że prowadzą działalność niezgodną z przepisami), zarzucając mu wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia. Na prośbę serwisu cashless.pl spółka odniosła się do zaistniałej sytuacji.

Przeczytajcie także: Superaplikacja od Provemy

Zarząd Provemy wyjaśnił, że KNF nie zgłaszał wobec spółki żadnych zastrzeżeń, zarówno co do zakresu prowadzonej przez nią działalności, jak i co do oferowanych przez nią usług czy produktów. Tłumaczy także, że głównym obszarem aktywności spółki jest działalność badawczo-rozwojowa, a jej podstawowym produktem jest aplikacja mobilna. – W ocenie zarządu spółki nie miały miejsca zdarzenia, które mogłyby stanowić podstawę dla umieszczenia spółki na liście ostrzeżeń publicznych – zaznaczono w komentarzu przesłanym redakcji cashless.pl. Zadeklarowano również, że zarząd Provemy będzie kontynuował działania mające na celu wyjaśnienie sprawy z uwzględnieniem interesów klientów spółki.

Przeczytajcie także: Aż 29 nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych

W uzupełnieniu do tego stanowiska Provema zwraca również uwagę, że większość postępowań prowadzonych w stosunku do podmiotów znajdujących się na liście ostrzeżeń publicznych jest ostatecznie umarzana. – Zarząd spółki pragnie podkreślić, że wpis na listę ostrzeżeń publicznych jest dokonywany na podstawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, co nie jest równoznaczne z jego faktycznym popełnieniem. O tym, czy w istocie do czynu zabronionego doszło, rozstrzygają w ramach właściwej procedury inne organy państwa – podsumowuje Provema.

Provema znajduje się w rejestrze małych instytucji płatniczych, prowadzonym przez KNF. Do rejestru trafiają firmy rozwijające nowoczesne usługi finansowe i spełniające kryteria określone przepisami, m.in. ustawą o usługach płatniczych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies