Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe funkcje w aplikacji Provema. Płatności za parkingi, transport publiczny i wymiana walut

Provema to firma pożyczkowa z Katowic, która od dłuższego czasu rozwija fintechową aplikację mobilną

W marketach App Store i Google Play znajduje się już aktualizacja aplikacji mobilnej Provema, która zawiera interesującą nowość. Mowa o module umożliwiającym płatności za postój w płatnych strefach parkowania w centrach miast. Po wgraniu nowej wersji apki moduł rzeczywiście pojawił się w mojej aplikacji, ale nie jest jeszcze aktywny. Podobnie zresztą jak kilka innych, takich jak kafel służący do płatności za bilety komunikacji miejskiej czy do wymiany walut.

Przeczytajcie także: eobuwie wyceniane na 6 mld zł

Provema to katowicka firma pożyczkowa, która jest wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę małych instytucji płatniczych. Wpis ten pozwala jej rozwijać od kilku miesięcy fintechową aplikację mobilną oraz obsługiwać karty płatnicze. Co ciekawe karty Provemy mogą mieć wyłącznie formę wirtualną i można je dodawać do cyfrowych portfeli, takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Banki rozpoczęły testy zbliżeniowego Blika

Natomiast usługa umożliwiająca płatności za parkingi i bilety w aplikacjach mobilnych to domena kilku fintechów, dla których jest to podstawowy i najważniejszy przedmiot działalności. Mam na myśli takie firmy jak SkyCash, mPay czy moBiLET. Staje się także standardem w aplikacjach bankowych bo wdrożyły ją już takie instytucje jak Alior, BNP Paribas, Millennium, PKO BP czy Santander a inne nad tym pracują. Natomiast nie przypominam sobie firm pożyczkowych, które by udostępniły w swoich aplikacjach płatności za bilety i parkingi więc Provemę można w tym wypadku uznać za prekursora.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies