Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wycena spółki eobuwie wzrosła do 6 mld zł. Japoński Softbank zainwestuje w nią 500 mln zł

Softbank kupi obligacje eobuwie, które będzie mógł następnie zamienić na akcje spółki w przypadku gdy wejdzie ona na giełdę

Firma CCC, jeden z głównych akcjonariuszy spółki eobuwie, poinformowała o umowie zawartej z SVF II Motion Subco, podmiotem z grupy kapitałowej japońskiego Softbanku. Na jej podstawie Japończycy obejmą obligacje wyemitowane przez eobuwie o wartości 500 mln zł. Obligacje zostaną wykupione po trzech latach albo zamienione na akcje, jeśli eobuwie zdecyduje się przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną i wejść na giełdę.

Przeczytajcie także: Zobaczcie do czego może się przydać InPost Fresh

W umowie zawarto, że obligacje objęte przez japoński konglomerat zostaną zamienione na akcje po cenie rynkowej, nie wyższej niż 600 zł za papier. Ma to odzwierciedlać wartość polskiej spółki na poziomie 6 mld zł. Po ewentualnym wejściu eobuwie na giełdę Softbank będzie miał prawo do wskazania jednego członka Rady Nadzorczej eobuwie. O tym, że Softbank jest zainteresowany inwestycją w eobuwie mogliście przeczytać w styczniu, w tekście Softbank zainteresowany udziałami w eobuwie. CCC chce pozyskać z tej transakcji nawet 0,5 mld zł.

Przeczytajcie także: CCC negocjuje sprzedaż akcji eobuwie

Wcześniej spółka CCC informowała już o rozmowach prowadzonych na temat sprzedaży dwóch pakietów akcji eobuwie. Negocjacje w tej sprawie prowadzone były z Cyfrowym Polsatem oraz A&R Investment Limited (jeden z akcjonariuszy InPostu, związany z Rafałem Brzoską). Każdy pakiet miał obejmować 10 proc. kapitału eobuwie a ich łączna wartość miała wynosić 1 mld zł, co pozwalało wycenić firmę na 5 mld zł. Partnerzy mieli wyłączność na te rozmowy do końca marca bieżącego roku, ale nie osiągnęli porozumienia.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: E-COMMERCE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies