Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do Polski wchodzi z ofertą nowy fintech. Shares zaoferuje aplikację inwestycyjną

Nowe rozwiązanie Shares ma pojawić się nad Wisłą jeszcze w tym roku

Fintech Shares zamierza wyjść ze swoją aplikacją do inwestowania poza rynek brytyjski. Firma z siedzibą w Paryżu planuje ekspansję do Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), w tym do Polski.

Aplikacja Shares, dostępna na razie tylko w Wielkiej Brytanii, umożliwia rodzinie i znajomym wspólne inwestowanie, a także dzielenie się transakcjami i monitorowanie działań członków grupy. W apce jest też chat, na którym można wymieniać się informacjami i spostrzeżeniami. – Misją Shares jest usuwanie barier, które napotykają na swojej drodze osoby rozpoczynające przygodę z inwestowaniem – przekonują twórcy aplikacji.

Przeczytajcie także: OLX zapowiada zmiany. Przesyłki InPost nadacie bez etykiety

Inwestować można już od kwot rzędu jednego funta. Shares zapewnia też, że nie pobiera opłat za transakcje zakupu i sprzedaży akcji oraz kryptowalut. Na razie, jeśli pojawiają się opłaty, dotyczą przewalutowań. Aplikacja pozwala na inwestowanie w instrumenty na amerykańskim rynku za funty przechowywane w wirtualnym portfelu. Dlatego przy zakupie czy sprzedaży potrzebne jest przewalutowanie z funtów na dolary i odwrotnie.

Planowane rozszerzenie działalności na CEE ma być możliwe dzięki pozyskanym przez Shares środkom. Niedawno fintech zakończył rundę finansowania Serii A, zbierając 40 mln dolarów. Wcześniej pozyskał jeszcze 10 mln dol.

Przeczytajcie także: Pomachaj dłonią albo uśmiechnij się i zapłać. Mastercard rusza z pilotażem

Od założenia fintechu w 2021 roku zatrudniono w nim ponad 150 osób. Otwarto też biura Shares w Londynie, Krakowie i Paryżu. To właśnie Polskę wybrano na lokalną centralę firmy. W ramach ekspansji w tej części Europy do zespołu dołączył Bartosz Czerkies, który objął stanowisko General Managera CEE. Przed przejściem do Shares Czerkies pracował m.in. dla Revoluta.

Aplikacja Shares ma mieć swoją premierę w Polsce jeszcze w 2022 roku, a fintech zapowiada otwarcie biur w kolejnych państwach Europy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies