Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fenige z nowym finansowaniem. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone m.in na uruchomienie własnego softposa

Fintech pozyskał od inwestorów 6,5 mln zł

Fintech Fenige poinformował o pozyskaniu nowych środków od inwestorów. Tym razem spółka otrzymała 6,5 mln zł, m.in. od WP2 Investments – funduszu założonego w 2021 roku i inwestującego w branże handlu internetowego, biotechnologii czy finansów. Fenige zamierza przeznaczyć te pieniądze m.in. rozwój obecnych usług oraz uruchomienie własnego softposa, czyli terminalu w telefonie.

Przeczytajcie także: Nowe opcje finansowania zakupów w sklepach na PrestaShop

Polska firma obsługuje klientów na rynku B2B. Podmiot zajmuje się wdrożeniami technologii płatniczych dla sprzedawców oraz systemów przekazów pieniężnych w obrębie organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Fenige oferuje np. przelewy pomiędzy użytkownikami kart płatniczych, rozwiązania dla handlu internetowego oraz firm świadczących usługi płatnicze online. Od 1 maja nowym prezesem podmiotu jest Marcin Chruściel. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje

Spółka jest licencjonowaną krajową instytucją płatniczą. Fintech otrzymał niezbędne zezwolenie w 2017 roku. Potem jednak firma zobowiązana była dokonać reautoryzacji, czyli dowieść, że dostosowała się do nowego kształtu ustawy implementującej dyrektywę PSD II. Spółka wykonała ten obowiązek, ale w sposób, który nie satysfakcjonował KNF. Nadzór poinformował o odebraniu podmiotowi licencji KIP, lecz ostatecznie zrewidował swoje stanowisko i przywrócił fintechowi jego uprawnienia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies