Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fenige z nowym finansowaniem. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone m.in na uruchomienie własnego softposa

Fintech pozyskał od inwestorów 6,5 mln zł

Fintech Fenige poinformował o pozyskaniu nowych środków od inwestorów. Tym razem spółka otrzymała 6,5 mln zł, m.in. od WP2 Investments – funduszu założonego w 2021 roku i inwestującego w branże handlu internetowego, biotechnologii czy finansów. Fenige zamierza przeznaczyć te pieniądze m.in. rozwój obecnych usług oraz uruchomienie własnego softposa, czyli terminalu w telefonie.

Przeczytajcie także: Nowe opcje finansowania zakupów w sklepach na PrestaShop

Polska firma obsługuje klientów na rynku B2B. Podmiot zajmuje się wdrożeniami technologii płatniczych dla sprzedawców oraz systemów przekazów pieniężnych w obrębie organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Fenige oferuje np. przelewy pomiędzy użytkownikami kart płatniczych, rozwiązania dla handlu internetowego oraz firm świadczących usługi płatnicze online. Od 1 maja nowym prezesem podmiotu jest Marcin Chruściel. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje

Spółka jest licencjonowaną krajową instytucją płatniczą. Fintech otrzymał niezbędne zezwolenie w 2017 roku. Potem jednak firma zobowiązana była dokonać reautoryzacji, czyli dowieść, że dostosowała się do nowego kształtu ustawy implementującej dyrektywę PSD II. Spółka wykonała ten obowiązek, ale w sposób, który nie satysfakcjonował KNF. Nadzór poinformował o odebraniu podmiotowi licencji KIP, lecz ostatecznie zrewidował swoje stanowisko i przywrócił fintechowi jego uprawnienia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies