Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro One Kurier już dostępne. Usługa przewiduje dostawę przesyłki nawet tego samego dnia

Nowa metoda dostawy to efekt przejęcia przez Allegro firmy X-press Couriers jesienią 2021 roku

Allegro poinformowało o wprowadzeniu do oferty nowej metody dostawy: One Kurier. Przewiduje ona możliwość dostarczenia przesyłki nawet tego samego dnia oraz w soboty. Rozwiązanie udostępniono w Warszawie i okolicach, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Toruniu, a także Katowicach i niektórych miastach aglomeracji śląskiej. Klienci mogą sprawdzić dostępność usługi, wpisując kod pocztowy na stronie firmy.

Przeczytajcie także: Facebook znowu myśli o własnej walucie

Nowa usługa to wynik przejęcia przez Allegro firmy kurierskiej X-press Couriers, o którym mogliście przeczytać jesienią 2021 roku. Oba podmioty testowały dostawy przesyłek tego samego dnia jeszcze w 2019 roku, a w październiku okazało się, że platforma e-commerce chce w większym stopniu kontrolować ten proces. Allegro przekonuje, że korzystanie z tego narzędzia nie wymaga podpisywania dodatkowej umowy, a przesyłki można nadawać m.in. przez Wysyłam z Allegro. Nowe rozwiązanie dołącza do oferowanych już metod Allegro One Box i Allegro One Punkt.

Potentat rodzimego handlu internetowego wyjaśnia, że ekspresowe dostawy kurierskie spod znaku Allegro początkowo są udostępniane wybranej grupie sprzedających. W ofertach posiadacze kont firmowych mogą je wprowadzić jako Allegro One Kurier – dostawa dzisiaj lub Allegro One Kurier – dostawa jutro. W pierwszym przypadku opłata wynosi 14,99 zł, w drugim 12,99 zł (to też maksymalne kwoty, jakich można zażądać od kupujących). Jeśli zaś metody te będą oferowane w ramach Allegro Smart!, to kupujący nie poniosą żadnych kosztów, a sprzedawca zapłaci od 1,99 zł do 6,99 zł – zależności od wartości zamówienia.

Przeczytajcie także: Allegro Finance ubiega się o licencję KIP

Działania podjęte przez Allegro kolejny raz pokazują, że firma chce się uniezależniać od dostawców usług. Dotyczy to nie tylko operatorów logistycznych (firma rozwija ofertę kurierską, ale też sieć automatów paczkowych), lecz także segmentu finansów. Warto przypomnieć, że ponad dwa lata temu okazało się, iż pod skrzydła Allegro trafił fintech FinAI, który został wykorzystany do stworzenia Allegro Pay.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies