Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro przejmuje firmę kurierską. Będzie rozwijać usługę dostawy tego samego dnia

Allegro przejęło firmę X-press Couriers, swojego dotychczasowego partnera logistycznego o stosunkowo niewielkiej skali operacji

Allegro przejęło firmę kurierską X-press Couriers – podaje ISBnews. Firma ta specjalizuje się w dostawach realizowanych w dniu zamówienia i dotychczas była jednym z partnerów logistycznych największej w Polsce platformy e-commerce.

Przeczytajcie także: Opera oferuje cashback obejmujący m.in. zakupy na Allegro

Allegro wskazuje, że krok ten to uzupełnienie takich działań jak rozwój usługi One Fulfillment (usługa magazynowania, pakowania i wysyłki towarów) czy tworzenie sieci automatów paczkowych. Satysfakcja klientów z zakupów w sieci w dużym stopniu zależy bowiem od szybkości i wygody dostawy.

Przeczytajcie także: AliExpress kusi darmową dostawą

Cytowany w komunikacie Grzegorz Czapski, szef rozwoju biznesu w Allegro, podaje, że już kilka milionów ofert dostępnych na platformie jest objętych opcją dostawy tego samego dnia, a klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy do tradycyjnych zakupów. Allegro obserwuje również, że sprzedawcy, którzy oferują dostawę tego samego dnia, notują wzrosty sprzedaży. – Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta – w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi – wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy – komentuje Grzegorz Czapski.

Źródło: ISBnews

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies