Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Opera uruchamia w Polsce usługę Dify. To moneyback, który zadziała przy zakupach u ponad 300 partnerów, w tym na Allegro

Nowe narzędzie jest darmowe i dostępne nie tylko w przeglądarce Opera - powstały wtyczki dla konkurencyjnych usług

Właściciel przeglądarki Opera poinformował o uruchomieniu w Polsce Dify, czyli usługi zwrotu części pieniędzy za zakupy online. Firma przekonuje, że jako pierwsza oferuje moneyback (firma używa nazwy cashback) bezpośrednio w przeglądarce. W ramach tego rozwiązania swoje oferty przedstawi klientom ponad 300 partnerów operatora przeglądarki. Na tej liście znaleźć można Allegro i Aliexpress, markety z elektroniką, telekomy, ale też sklepy z modą i usługi kurierskie.

Przeczytajcie także: Majątkowy oddział Aegonu wstrzymuje sprzedaż ubezpieczeń

Jak zacząć korzystać z Opera Dify? Wystarczy odwiedzić stronę z usługą i założyć darmowe konto (użytkownicy Opery mogą skorzystać z już istniejących kont). Aplikacja Dify jest dostępna w bocznym pasku przeglądarki. Z pomocą tego narzędzia klient robi zakupy, a część wydanych środków do niego wróci. O jakich kwotach mowa? To zależy od sklepu, w którym się kupuje.

Na razie usługa będzie dostępna w wersji testowej. To dlatego, że jak deklaruje firma, chce najpierw poznać opinie użytkowników na temat nowego rozwiązania. Jeżeli ktoś korzysta z innych przeglądarek, Opera stworzyła dla niego wtyczkę Dify, która jest dostępna w Firefox, Edge oraz Google Chrome. Jak na tym narzędziu zamierza zarabiać sama Opera? Podmiot wskazuje na reklamy sponsorowane oraz premie od sprzedawców, jeśli Dify się sprawdzi i pozyska pokaźne grono klientów.

Przeczytajcie także: Była prezes banku podejrzana o sprzeniewierzenie 112 mln zł

Uruchomienie tego narzędzia nie powinno być zaskoczeniem – firma zapowiedziała je na początku tego roku i zadeklarowała, że najpierw zaoferuje usługi w Hiszpanii, ale z czasem pojawią się one też w innych krajach, w tym w Polsce. Działania stanowią element większej układanki fintechowej Opery. Podmiot przejął litewski Fjord Bank, który w 2019 roku otrzymał licencję bakową. W ten sposób operator przeglądarki pozyskał bazę, na której może rozwijać usługi finansowe.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies