Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro postawiło pierwsze automaty paczkowe. Sprawdźcie, kiedy będziecie mogli z nich korzystać

W drugiej połowie roku Allegro planuje uruchomić także usługę logistyczną dla sprzedających

Allegro przystąpiło do realizacji zapowiadanego wcześniej projektu tworzenia własnej sieci automatów paczkowych. Firma poinformowała, że postawiła już pierwsze maszyny – jedna stanęła w Poznaniu, w pobliżu siedziby spółki, a kolejne trzy w Warszawie. Do końca roku gigant e-commerce zamierza uruchomić 1,5 tys. urządzeń tego typu (docelowo, jak wynika z deklaracji spółki, ma być ich "znacznie" więcej). Dostawy do nich powinny wystartować jesienią.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa uruchamia portal edukacyjny

W swoim komunikacie Allegro sporo uwagi poświęca nie tylko samym dostawom, skróceniu czasu ich realizacji czy kwestiom bezpieczeństwa. Sporo miejsca poświęcono dostosowaniu maszyn do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przeprowadzono też konsultacje z ruchami miejskimi czy przedstawicielami samorządu terytorialnego. To istotne, bo od pewnego czasu pojawia się pytanie o wpływ masowo stawianych automatów paczkowych na wygląd polskich miast.

Urządzenia Allegro będą zasilane energią odnawialną, doczekają się także czujników jakości powietrza (generowane przez nie dane mają być powszechnie dostępne). W wybranych lokalizacjach przednia strona maszyny będzie pokryta roślinami o powierzchni około 10 metrów kwadratowych. Firma zrezygnuje też z umieszczania reklam na automatach.

Przeczytajcie także: Ministerstwo Finansów ogłasza zasady programu Podatnik bezgotówkowy

Spółka przypomina, że jej klienci już teraz mają dostęp do ponad 31 tys. punktów odbioru oraz automatów paczkowych. Firma uruchomiła niedawno Allegro Punkty, a pierwszym partnerem, który udostępnił swoje placówki w ramach tej sieci, był Kolporter (600 saloników).

Jednocześnie potentat handlu internetowego zapowiedział, że w drugiej połowie roku planuje uruchomić usługę logistyczną dla sprzedających. Obejmie ona m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies