Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro coraz bliżej przejęcia Mall Group i WE|DO. Transakcja zostanie zamknięta 1 kwietnia

Strony poinformowały o przejęciu pod koniec 2021 roku. Allegro wyda na ten cel ponad 880 mln euro

Na 1 kwietnia wyznaczono termin zamknięcia transakcji przejęcia Mall Group i WE|DO przez Allegro. Uzgodnili go obecni właściciele zagranicznych podmiotów, czyli fundusze PPF, EC Investments i Rockaway Capital oraz rada dyrektorów polskiej platformy e-commerce. Nowe nabytki mają ułatwić Allegro ekspansję na zagranicznych rynkach.

Przeczytajcie także: Polski fintech Verestro zaczyna biznes w Kenii

Rodzimy potentat handlu internetowego poinformował o transakcji w listopadzie 2021 roku, chociaż pogłoski na jej temat pojawiły się znacznie wcześniej. Allegro zgodziło się zapłacić za wspomniane spółki 881 mln euro, czyli ponad 4 mld zł. Zgodnie z postanowieniami umowy część tej sumy zostanie zapłacona gotówką, a na resztę będą się składać nowe akcje Allegro.

Przejmowany przez Allegro biznes obejmuje aktywa e-commerce Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Przejmowane instytucje posiadają mocną pozycję na rynkach e-commerce, szczególnie w Czechach (udział wynoszący 9 proc.) czy w Słowenii (udział 24 proc.). Do zamknięcia transakcji potrzebna była zgoda UOKiK – instytucja wydała ją na początku marca.

Przeczytajcie także: Do aplikacji mobilnej IKO trafił moduł Inwestomat

Innym przejawem międzynarodowej ekspansji Allegro jest uruchomienie serwisu allegro.com. W efekcie z platformy e-commerce mogą korzystać zagraniczni kupujący. Czekają na nich m.in. oferty w języku angielskim, możliwość płatności w euro (dostępne będą globalne metody płatności, np. PayPal) oraz opcja dostawy do 24 państw Unii Europejskiej. Będą one realizowane w ciągu 2-3 dni.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies