Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro może przejąć Mall Group i WE|DO. Zgodę na fuzję wydał UOKiK

Zgodnie z pierwotnymi założeniami transakcja miała zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku. Decyzja regulatora sprawia, że termin ten wciąż jest realny

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie Mall Group i WE|DO. Był to ostatni warunek zawieszający transakcję. Łączna wartość zakupu to blisko 900 mln euro.

Przeczytajcie także: Rozczarowujące oświadczenie szefa Revoluta

Rodzimy potentat e-commerce informował o przejęciu czeskich spółek Mall Group oraz WE|DO na początku listopada ubiegłego roku. Podano wówczas, że akwizycja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 r. Kilka tygodni temu okazało się jednak, że UOKiK przedłużył postępowanie w sprawie fuzji i nie było jasne, do kiedy będzie ono prowadzone.

Transakcja obejmuje aktywa e-commerce Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Przejmowane instytucje na części z tych rynków posiadają mocną pozycję w sektorze handlu internetowego.

Przeczytajcie także: 750 mln dolarów straty Klarny

Przywołane działania Allegro to element szerszych planów ekspansji międzynarodowej. Niedawno firma zapowiedziała m.in. uruchomienie anglojęzycznych usług. W efekcie łatwiejszy dostęp do platformy e-commerce zyskają zagraniczni klienci i sprzedawcy. Ci ostatni mogą liczyć m.in. na tłumaczenie ofert. Z kolei klienci będą mogli nie tylko wyszukiwać i kupować w języku angielskim, ale też płacić w euro. Rozwojem tych usług docelowo ma zarządzać nowy prezes. Francois Nuyts może przewodzić spółce najdłużej do końca 2022 roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies