Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro.com już działa. Międzynarodowa wersja polskiej platformy e-commerce ma przyciągnąć klientów z pozostałych krajów UE

Oferta dla obcokrajowców dostępna na allegro.com prezentowana jest w języku angielskim, a płatności są realizowane w euro

Allegro uruchomiło międzynarodową wersję serwisu: allegro.com. W efekcie z polskiej platformy e-commerce mogą korzystać zagraniczni kupujący. Czekają na nich m.in. oferty w języku angielskim, możliwość płatności w euro (dostępne będą globalne metody płatności, np. PayPal) oraz opcja dostawy do 24 państw Unii Europejskiej. Będą one realizowane w ciągu 2-3 dni.

Przeczytajcie także: Amazon uruchamia w Polsce nowy program zniżek

Potentat e-commerce wyjaśnia, że kraj dostawy będzie określany na podstawie adresu IP klienta. Użytkownicy zagraniczni zobaczą ofertę w języku angielskim i ceny w euro, natomiast ci zamawiający w naszym kraju domyślne nadal będą obsługiwani po polsku i będą płacić w złotych. Na górze strony znajdują się ustawienia preferencji – klient może je w każdej chwili zmienić. Serwis zastrzega jednak, że zmiany mogą wpłynąć na dostępność ofert, usług oraz opcje dostawy.

Przeczytajcie także: Włoski insurtech zastrzegł swój znak w Polsce

Firma poinformowała po raz pierwszy o planach uruchomienia anglojęzycznych usług przed miesiącem. Wspomniano wówczas, że zagraniczni klienci zyskają dostęp do ponad 60 milionów ofert. Prezes spółki, Francois Nuyts, zapewniał, że ekspansja międzynarodowa jest jednym z priorytetów Allegro. Podmiot chce realizować ten cel także za pomocą przejęć – kilka miesięcy temu spółka ogłosiła chęć zakupu firm Mall Group oraz WE|DO. Na początku marca UOKiK wydał zgodę na tę fuzję.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies