Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Verestro zaczyna biznes w Kenii. I liczy na dalszy rozwój w Afryce

Verestro chwali się, że działa już na kilkudziesięciu rynkach

Wywodzący się z Polski fintech Verestro poinformował o wejściu na rynek afrykański. Grupa bankowa Diamond Trust Bank (DTB) uruchomiła w Kenii aplikację z płatnościami NFC MDES od Verestro. MDES to platforma rozwijana przez Mastercarda, umożliwiająca płacenie i przyjmowanie płatności z pomocą urządzeń mobilnych.

Przeczytajcie także: PKO BP uruchamia skup hrywny

Verestro (jeszcze niedawno spółka znana była jako uPaid) uznaje tę współpracę za bardzo istotną, ponieważ DTB Group działa też w Burundi, Tanzanii oraz Ugandzie. Prezes fintechu, Krzysztof Drzyzga, przekonuje, że projekt otwiera również drzwi do innych państw kontynentu: Zambii, RPA, a także Nigerii. Drzyzga przypomina, że w Afryce dynamicznie rozwijają się rozwiązania mobilne, w tym płatności. Warto przypomnieć, że trzy najwyżej wyceniane afrykańskie startupy to fintechy.

Pod koniec kwietnia 2021 roku Verestro chwaliło się pierwszymi wdrożeniami na rynkach azjatyckich. Jeden z projektów dotyczył tokenizacji numerów rachunków dla banku RBL z Indii, a drugi płatności zbliżeniowych Shopee Pay dla platformy e-commerce w Tajlandii. Fintech z siedzibą w Warszawie działa już na blisko 30 rynkach, a większość jego przychodów generowana jest poza Polską.

Przeczytajcie także: NBP buduje nowy serwis informacyjny

Verestro działa od przeszło dekady i specjalizuje się w rozwijaniu, integracji i zarządzaniu interfejsów API dla banków i innych firm z sektora finansów. Latem 2020 roku udziałowcem w tym fintechu został Mastercard. Deklarowano wówczas, że amerykańska organizacja wesprze spółkę nie tylko finansowo – miała jej też zapewnić dostęp do swojej sieci partnerów. Niedawno fintech ogłosił, że dołączył do programu Mastercard Send, który umożliwia modernizację w zakresie przekazów pieniężnych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies