Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa od PKO BP. Do aplikacji mobilnej IKO trafił moduł Inwestomat

Wcześniej narzędzie to było dostępne jedynie w internetowym serwisie transakcyjnym PKO BP

W oferowanej przez PKO BP aplikacji mobilnej IKO pojawił się nowy moduł o nazwie Inwestomat. Aby go znaleźć, należy zalogować się do apki a następnie wybrać zakładkę Moje produkty, gdzie należy odnaleźć link Inwestowanie i dalej Fundusze inwestycyjne i wreszcie docelowy moduł PKO Inwestomat.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza Inwestomat

Inwestomat to narzędzie ułatwiające regularny zakup jednostek funduszy inwestycyjnych. Aby zacząć z niego korzystać, należy określić cel, na który chce się oszczędzać, oraz wypełnić ankietę, która pomaga ocenić potencjał finansowy klienta, jego nastawienie do ryzyka oraz wiedzę w tematach inwestycyjnych. Później określa się czas oszczędzania oraz kwotę, jaką pragnie się uzbierać. Następnie Inwestomat na podstawie wcześniej wprowadzonych danych wylicza miesięczną kwotę, jaką należy odkładać, aby uzbierać na swój cel. W ostatnim kroku można zakupić jednostki uczestnictwa TFI.

Przeczytajcie także: PKO BP dowodzi, że bojkot konsumencki ma sens

Inwestomat jako taki nie jest usługą kompletnie nową – w ofercie PKO BP znajduje się od jesieni 2019 r. Pierwotnie jednak można było z niego korzystać wyłącznie za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego iPKO. Teraz można to robić za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Minimalna kwota, jaką przy pomocy nowej usługi PKO można zainwestować, wynosi 100 zł. Za wadę Inwestomatu uznać należy fakt, że zapewnia dostęp do jednostek funduszy tylko jednego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, a więc PKO TFI. Na rynku są instytucje, które oferują możliwość zakupu jednostek różnych TFI. Mam na myśli np. mBank.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies