Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe, ciekawe urządzenie od firmy PAX. Wygląda jak tablet, ale to wciąż terminal płatniczy

PAX uważa, że jego M8 to pierwszy na świecie tak zaawansowany tablet płatniczy z systemem Android

Chiński producent terminali płatniczych PAX poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia, określanego kodem M8. Według deklaracji zawartych w informacji prasowej to pierwszy na świecie tablet płatniczy z systemem operacyjnym Android i zintegrowanym silnikiem przetwarzania płatności. Charakterystycznym elementem urządzenia jest PIN pad do autoryzacji transakcji PIN-em, umieszczony na "plecach" tabletu.

Przeczytajcie także: Terminale z systemem Android zdobywają polski rynek

Zdaniem chińskiego producenta M8 sprawdzi się szczególnie dobrze w takich branżach jak gastronomia, hotele czy sklepy z produktami luksusowymi. Urządzenie umożliwia nie tylko przyjmowanie płatności bezgotówkowych zgodnie ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa, ale także instalację wielu aplikacji działających na systemie Android, a więc np. do zamawiania jedzenia, obsługi wirtualnych kas fiskalnych czy zarządzania programami lojalnościowymi itd.

Tablet płatniczy od PAX ma aluminiową obudowę oraz dwie kamery, umożliwiające tworzenie katalogów produktów czy odczytywanie kodów QR albo kreskowych. Urządzenie waży ok. 480 gramów. Wbudowany PIN pad jest zgodny ze standardem PCI. Łączność ze światem zewnętrznym jest możliwa dzięki technologiom 4G, WiFi i Bluetooth.

Przeczytajcie także: Kolejny operator otwiera się na terminale z Androidem

Inne urządzenia PAX, a więc przede wszystkim przenośne terminale płatnicze, są dostępne np. w ofercie eService czy Pekao. Warto jednak pamiętać, że producent ma problemy w USA. Kilka tygodni temu tamtejsze służby przeszukały jego siedzibę i magazyny, a jak wynikało z doniesień mediów, miało to związek z podejrzeniem o przekazywanie w sposób nieuprawniony danych. Przedstawiciele firmy zapewniali później, że podejrzenia te są nieuzasadnione i nie postawiono jej żadnych zarzutów.

Rozwój terminali płatniczych opartych o system operacyjny Android to obecnie jeden z najważniejszych trendów na rynku akceptacji płatności w sklepach stacjonarnych. Innym jest rozwój terminali aplikacyjnych, czyli aplikacji umożliwiających przyjmowanie płatności zbliżeniowych na dowolnym smartfonie z czytnikiem NFC. Na całym świecie trwają prace nad wieloma tego typu rozwiązaniami opartymi o system Android. Niedawno zamiar wprowadzenia terminala aplikacyjnego oficjalnie potwierdziła też firma Apple.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies