Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale z systemem Android zdobywają polski rynek. Właśnie pojawiły się w ofercie Pekao

Wcześniej terminale płatnicze z oprogramowaniem Android wprowadziły do oferty m.in.: Adyen, Paytel, Polskie ePłatności i eService

Coraz większą popularność na polskim rynku zdobywają terminale płatnicze działające w oparciu o system operacyjny Android. Jeden z czytelników cashless.pl wypatrzył takie urządzenie obsługiwane przez Bank Pekao. Biuro prasowe instytucji potwierdziło, że od niedawna w ofercie instytucji znajduje się już terminal PAX A920, funkcjonujący dzięki systemowi Android.

Przeczytajcie także: Terminale z Androidem już w ofercie eService

Pekao jest kolejnym operatorem terminali płatniczych, który wprowadził do oferty urządzenia androidowe. Wcześniej na podobną decyzję zdecydowały się m.in. Polskie ePłatności czy Paytel. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać informację, że POS-y z systemem Android udostępnił Adyen oraz eService, który na etapie pilotażu testuje już co najmniej kilkaset maszyn PAX A920 (są dostępne np. w niektórych restauracjach w Warszawie).

Operatorzy terminali coraz śmielej otwierają się na urządzenia z Androidem, bo umożliwiają one łatwe łączenie w jednej maszynie wielu funkcji. POS z Androidem może też obsługiwać oprogramowanie sprzedażowe, magazynowe, kasę fiskalną online i inne.

Przeczytajcie także: Operatorzy terminali stawiają na Android

Warto jednak pamiętać, że producent terminali PAX ma problemy w USA. Kilka tygodni temu tamtejsze służby przeszukały jego siedzibę i magazyny, a jak wynikało z doniesień mediów, miało to związek z podejrzeniem o przekazywanie w sposób nieuprawniony danych. Przedstawiciele firmy zapewniali później, że podejrzenia te są nieuzasadnione i nie postawiono jej żadnych zarzutów. Więcej na ten temat w tekście PAX odpowiada na oskarżenia. Niepokój klientów miały wywołać usługi geolokalizacyjne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies