Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w ofercie Allegro. Podwyżki opłat dla sprzedawców i udogodnienia dla kupujących

Wśród zmian w ofercie, zapowiedzianych właśnie przez Allegro, znalazła się usługa umożliwiająca zakup kodu do nadania zwrotu przez paczkomaty InPostu

Allegro zapowiedziało szereg zmian dla sprzedawców i kupujących, które będą wprowadzane w marcu i w kwietniu. Wśród ogłoszonych nowości pojawiła się m.in. zapowiedź nowego operatora płatności w przypadku dostawy metodą Allegro Kurier UPS pobranie. Obecnie sprzedawca, który udostępnia tę metodę, otrzymuje zapłatę od klienta przez PayU. Od 7 marca nowym operatorem będzie Allegro Finance, czyli należąca do Allegro spółka, posiadająca status małej instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Allegro zapowiada podwyżki opłat dla sprzedawców

Operator platformy przypomina też, że od lutego sprzedawców obowiązuje nowy cennik dostawy w ramach programu Smart, według którego opłata uzależniona jest od wartości zamówienia. O szczegółach tego rozwiązania i kosztach dla sprzedawców przeczytacie tutaj. Na razie z tego sposobu rozliczania wyłączone są metody Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup oraz Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup pobranie, przy których sprzedawca płaci 0,99 zł za przesyłkę zamówienia poniżej 100 zł i 1,99 zł za przesyłkę zamówienia powyżej 100 zł. Jednak i to się zmieni. Od 7 marca również te metody będą podlegały pod nowy cennik, w ramach którego sprzedawca zapłaci za przesyłkę od niespełna złotówki do 4,99 zł.

Z kolei od 1 marca zmienią się opłaty za dostawy Pocztą Polską oraz UPS, rozliczane sposobem Allegro Standard, oraz opłaty za sprzedaż na kontach firmowych, o czym mogliście już wcześniej przeczytać w serwisie cashles.pl.

Kolejna nowość może zainteresować kupujących, którzy nie mają abonamentu Smart, a więc darmowych dostaw i zwrotów. Od 7 marca będą mogli wykupić przez Allegro kod zwrotu do paczkomatu InPost za 10,99 zł. Zrobią to w zakładce "Moje zakupy". Przy tak realizowanym zwrocie zarówno kupujący, jak i sprzedawca będą mogli śledzić status zwrotu przez Allegro. Umożliwi to również dokonanie przez Allegro automatycznego zwrotu środków na konto kupującego (jeśli sprzedawca ma ustawioną opcję automatycznego zwrotu wpłaty).

Przeczytajcie także: Allegro rozbudowuje się punktów nadań i odbiorów One Punkt

Zapowiedziano również kilka zmian zwiększających wygodę korzystania z serwisu, m.in. kupujący będzie mógł samodzielnie usunąć lub edytować swoją ocenę sprzedaży. Dotychczas musiał się w tej sprawie kontaktować z Allegro. Warto także wspomnieć o innym usprawnieniu: jeśli sprzedawca nie uzupełni parametrów przedmiotu podczas wystawiania oferty, Allegro spróbuje to zrobić automatycznie na podstawie opisu produktu. Dzięki temu kupujący będą mogli wykorzystać te informacje przy filtrowaniu ofert.

Wygląda też na to, że Allegro nie ustaje w przygotowaniach do sprzedaży ubezpieczeń. W regulaminie Allegro Pay pojawią się bowiem zmiany dotyczące sytuacji związanych z zakupem ubezpieczenia, takich jak odstąpienie od umowy i wynikający z niego zwrot środków za niewykorzystany okres ubezpieczenia. O tym, że Allegro we współpracy z Ergo Hestią przygotowuje nową ofertę ubezpieczeń, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku stycznia.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies