Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Porównywarka KioskPolis.pl ma nowego inwestora. Marką zainteresowała się spółka Exfin Investments kontrolowana przez Arkadiusza Świercza

Spółka Arkadiusza Świercza rozważa złożenie oferty na wykup wszystkich pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych porównywarki KioskPolis.pl

Porównywarka ubezpieczeń KioskPolis.pl ma nowego inwestora. Jest nim spółka Exfin Investments, kontrolowana przez dobrze znanego w branży ubezpieczeń Arkadiusza Świercza. W wyniku realizacji wszystkich objętych umową transakcji EI będzie docelowo posiadał akcje w przedziale 36-48 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu (ostateczne wartości będą znane w I poł. 2022 r. po spełnieniu określonych umową warunków zawieszających). Spółka rozważa złożenie oferty na wykup wszystkich pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w aplikacji mPay dzięki współpracy z KioskPolis.pl

Arkadiusz Świercz to wieloletni prezes i założyciel jednej z największych multiagencji na naszym rynku, czyli Consultii. Niespełna trzy lata temu sprzedał jednak 100 proc. udziałów w spółce grupie Unilink. Teraz wraca do ubezpieczeń, inwestując w KioskPolis Holding, a także obejmując stanowisko w radzie nadzorczej operatora porównywarki. W tym kontekście warto wspomnieć, że jeszcze przed agencyjną Consultią, która okazała się sukcesem, Świercz próbował swoich sił w budowaniu internetowej platformy do zawierania ubezpieczeń. Przedsięwzięcia, tworzonego ze wsparciem funduszu MCI Management, nie udało się jednak pomyślnie rozwinąć. Działo się to jednak 22 lata temu, kiedy sprzedaż ubezpieczeń online była pomysłem bardzo nowatorskim. Dziś z pewnością gotowość rynku jest zupełnie inna. – Kupując odpowiednio dobrane ubezpieczenia online, klienci mają już dzisiaj do dyspozycji to wszystko, co daje im tradycyjny agent, tzn. dobrą cenę, pełne wsparcie, doradztwo oraz indywidualną opiekę. Liczba ofert dostępnych online jest na tyle duża, że klient ma w czym wybierać – komentuje Arkadiusz Świercz.

Przeczytajcie także: Czy NetRisk przejmie polską porównywarkę?

Inwestycja EI w porównywarkę ma pozwolić na realizację celów związanych z nowymi integracjami, partnerskimi akwizycjami, dalszą automatyzacją procesów z obszaru obsługi klienta, rozwojem call center, jak również zwiększania świadomości marki KioskPolis.pl. – Wierzymy, że połączenie wieloletniego doświadczenia Arkadiusza Świercza na rynku tradycyjnym z zaawansowaną technologią stworzoną w KioskPolis.pl oraz szeregiem afiliacyjnych rozwiązań, które zbudowała spółka dla takich partnerów jak Yanosik, mPay, OLX, Bankier.pl i wielu innych, to początek nowego etapu dla naszego projektu – podkreśla Wojciech Fronckiewicz, prezes KioskPolis Holding.

O porównywarce KioskPolis.pl możecie poczytać w raporcie cashless.pl Insurtechy w Polsce.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies