Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Węgierski Netrisk przejmuje austriacką porównywarkę. Czy na liście planowanych akwizycji znajdą się też polske podmioty?

Grupa Netrisk jest już obecna na rynkach austriackim, czeskim, węgierskim, litewskim i słowackim

Węgierska grupa Netrisk coraz bardziej rozpycha się w sektorze internetowych porównywarek ubezpieczeń. Właśnie przejęła austriacką porównywarkę durchblicker, dzięki czemu obecna jest już na pięciu rynkach: austriackim, czeskim, węgierskim, litewskim i słowackim.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowe podsumowanie tygodnia

Durchblicker został założony w 2010 r. i jest jedną z popularniejszych porównywarek w Austrii. Za jej pomocą można porównywać ceny polis, usług telekomunikacyjnych, użyteczności publicznej, a także produktów finansowych takich jak pożyczki, rachunki i oprocentowanie oszczędności. Netrisk przejął 100 proc. udziałów w firmie, przy wsparciu udziałowców z TA Associates i MCI Capital. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Przeczytajcie także: Raport o insurtechach dostępny także po angielsku

Przejmując durchblickera, Netrisk realizuje strategię, która zakłada akwizycje podmiotów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej i konsolidację rynku internetowego pośrednictwa ubezpieczeniowego. Całkiem niedawno, bo we wrześniu, Węgrzy przejęli również litewską porównywarkę. Wtedy też na czele grupy stanął dobrze znany polskiemu rynkowi Robert Sokołowski. To on odpowiadał za wprowadzenie do Polski Proamy, a także zasiadał w fotelu prezesa Generali. Czy polski dyrektor generalny węgierskiej grupy doprowadzi do przejęć również nad Wisłą? Czas pokaże. Co ciekawe, MCI Capital, czyli fundusz, który wspiera Netriska, już wcześniej miał w swoim portfelu polską porównywarkę. Mowa o Punkcie (dawniej mfind). W lutym tego roku Punkta trafiła pod skrzydła ubezpieczeniowej grupy BIK, której właścicielem jest Pollen Street Capital.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies