Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zniżka składki w polisie życiowej za bezpieczną jazdę autem. Ubezpieczyciel wykorzysta dane telematyczne

Nowe rozwiązanie dostępne jest na rynku amerykańskim, a powstało przy współpracy firm John Hancock i Allstate

Amerykański ubezpieczyciel John Hancock poinformował, że jego klienci mogą liczyć na zniżki w składce za swoją polisę życiową, jeśli są odpowiedzialnymi kierowcami. Bezpieczna jazda powiększy bowiem ich pulę punktów uprawniających do zniżek i nagród w ramach programu Vitality.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenie psa i kota w Revolucie

Program Vitality został wprowadzony w 2015 r. i ma na celu promowanie zdrowych zachowań u klientów ubezpieczyciela. Ubezpieczeni, którzy są zainteresowani zapracowaniem na benefity, mogą dobrowolnie przekazywać firmie dane dotyczące swojego zdrowia, w tym te pochodzące z opasek czy aplikacji fitnessowych. W ramach programu zbierają punkty za regularne badania, utrzymywanie aktywności fizycznej i treningi, a także zdobywanie wiedzy na temat diety czy dobrych nawyków w zakresie zdrowia.

Teraz mogą liczyć na dodatkowe Vitality Points, jeśli wykażą, że również na drodze zachowują się odpowiedzialnie. Swoją decyzję o rozszerzeniu programu o ten aspekt John Hancock motywuje tym, że wypadki drogowe są jedną z głównych przyczyn śmierci i poważnych uszczerbków na zdrowiu. A wielu z nich dałoby się uniknąć, gdyby kierowcy jeździli ostrożniej. Promowanie bezpiecznej jazdy jest więc naturalnym rozwinięciem programu, który ma na celu sprawić, by ubezpieczeni żyli dłużej i w lepszym zdrowiu, co – patrząc od strony ubezpieczyciela – skutkuje mniejszą liczbą i wartością świadczeń.

Przeczytajcie także: General Motors rusza z ubezpieczeniami opartymi na stylu jazdy

Dane na temat tego, jak jego ubezpieczeni zachowują się za kółkiem, John Hancock pozyska dzięki współpracy z Allstate. Posiadacze aut, ubezpieczeni w ramach polisy telematycznej Allstate Drivewise, mogą zgodzić się na przekazanie informacji na temat swojego statusu bezpiecznego kierowcy i zniżek przyznanych przez Allstate jako swojego ubezpieczyciela komunikacyjnego, co przyczyni się do obniżenia składki również w polisie życiowej. Allstate Drivewise jest pierwszą polisą telematyczną, która uprawnia do przyznania punktów w programie John Hancock Vitality, ale docelowo firma planuje pozyskiwać dane również od innych ubezpieczycieli komunikacyjnych, oferujących polisy oparte na stylu jazdy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies