Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fordy przekażą ubezpieczycielowi, ile kilometrów wyjeździły. Koncern rozwija polisy telematyczne we współpracy z By Miles

Współpraca Forda i By Miles dotyczy rynku brytyjskiego, koncern zapowiedział jednak kolejne partnerstwa w Europie

Ford poinformował o nawiązaniu współpracy z brytyjskim insurtechem By Miles. Posiadacze aut tej marki, zarejestrowanych w UK, będą mogli płacić za ubezpieczenie w formule pay as you drive (PAYD, płać, kiedy jeździsz) bez konieczności instalowania dodatkowego urządzenia w pojeździe. Do kalkulacji składki wykorzystane zostaną bowiem dane pobierane bezpośrednio z drogomierza.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenie na wypadek złej pogody

Właściciele fordów wyposażonych w moduł FordPass Connect będą mogli zawrzeć umowę ubezpieczenia online, a następnie aktywować ją, akceptując monit na ekranie w pojeździe, w którym wyrażą zgodę na udostępnianie danych dotyczących liczby przejechanych kilometrów. Rozwiązanie ma zostać udostępnione klientom z Wysp Brytyjskich jeszcze w tym roku. Firmy przekonują, że dzięki tej ofercie kierowcy, którzy mało jeżdżą autem, będą mogli zaoszczędzić znaczne sumy, ponieważ składka będzie naliczana w zależności od przejeżdżanego przez nich dystansu.

Współpraca z By Miles to pierwsza taka inicjatywa Forda w Europie. Producent samochodów zapowiada jednak ogłoszenie kolejnych partnerstw tego typu w innych krajach Starego Kontynentu. Natomiast już w zeszłym roku Ford nawiązał współpracę z amerykańskim insurtechem Metromile, dzięki której właściciele tzw. connected cars ze stajni Forda, podróżujący po Stanach Zjednoczonych, mogą korzystać z ubezpieczenia w formule PAYD. W maju tego roku poinformowano zaś o partnerstwie z kolejnym startupem, oferującym polisy telematyczne mieszkańcom niektórych stanów: Mile Auto. Wyróżnikiem oferty kierowanej do posiadaczy fordów jest to, że dane pobierane są bezpośrednio z pojazdu. Klient nie musi więc instalować dodatkowego urządzenia w samochodzie, tzw. czarnej skrzynki, ani pobierać i włączać dodatkowej aplikacji ubezpieczyciela podczas jazdy.

Przeczytajcie także: General Motors zaproponuje ubezpieczenie pod własną marką

W ubezpieczeniach telematycznych w formule pay as you drive (PAYD) wysokość składki uzależniona jest od liczby przejechanych kilometrów. Alternatywnym modelem jest pay how you drive (PHYD, płać za to, jak jeździsz), w którym ubezpieczyciel do kalkulacji składki wykorzystuje również informacje o stylu jazdy danego kierowcy, a więc np. przekraczaniu prędkości czy gwałtownych przyspieszeniach i hamowaniach. Polisy tego drugiego typu, oparte na stylu jazdy, dostępne są również w Polsce. Znajdziecie je w ofercie Link4 czy Ergo Hestii w ramach projektu YU!. Również Uniqa nagradza kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie – na razie oferując im e-vouchery Sodexo za punkty zdobyte za ostrożną i rozważną jazdę z aplikacją Uniqa Go. Docelowo klienci tej firmy będą mogli wykorzystywać zdobyte punkty również do obniżenia składki za kolejny okres ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies