Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Airbnb zaoferuje ubezpieczenie turystyczne. Ma być dostępne na wiosnę

Na razie serwis nie zdradza szczegółów rozwiązania ani nie wyjawia, na jakich rynkach będzie dostępne

Serwis Airbnb zapowiedział, że na wiosnę zaoferuje turystom korzystającym z jego usług ubezpieczenie podróżne. Ubezpieczenie ma być dostępne tylko dla gości wynajmujących miejsca noclegowe za pośrednictwem Airbnb i dostosowane do ich potrzeb. Ochronę ma zapewniać "renomowany partner ubezpieczeniowy".

Przeczytajcie także: Revolut Stays już w Polsce

Niestety w swoim komunikacie serwis poskąpił szczegółów na temat zakresu ubezpieczenia, a także tego, czy będzie ono od razu dostępne dla wszystkich klientów Airbnb, czy też najpierw będzie testowane na wybranych rynkach. Informacji tych nie wyjawił również w odpowiedzi na moje pytanie. – Na tę chwilę nie zdradzamy żadnych dodatkowych szczegółów. Więcej informacji na temat tej oferty przekażemy przy okazji jej startu na wiosnę tego roku – czytam w odpowiedzi Liz DeBold Fusco z biura prasowego Airbnb.

Podstawowym pytaniem jest bowiem, czy serwis zdecyduje się oferować pełnowartościowe ubezpieczenie turystyczne, zapewniające pokrycie kosztów leczenia, assistance, OC, ochronę bagażu itd. – co sugeruje nazwa "guest travel insurance". Czy też może w planach ma jedynie oferowanie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży, które pokrywa koszty poniesione w związku z planowaną podróżą, jeśli musiała ona zostać odwołana z ważnych powodów. W komunikacie dotyczącym planowanego wdrożenia serwis zaleca: "Póki nasz nowy produkt nie jest dostępny, zachęcamy gości, aby kupowali ubezpieczenie turystyczne poza Airbnb albo używali dostępnego w serwisie filtra do wyszukiwania ofert bardziej elastycznych pod względem odwołania rezerwacji", co nie rozwiewa wątpliwości w tym temacie.

Przeczytajcie także: Booking.com buduje własny startup fintechowy

Wiadomo natomiast, że nad nowym produktem pracuje ten sam zespół, który już wcześniej opracował dość rozbudowany program ubezpieczeniowy, kierowany do właścicieli wynajmujących miejsca noclegowe. W ramach AirCover gospodarze bezpłatnie korzystają z ochrony obejmującej OC w razie uszczerbku na zdrowiu gościa do kwoty 1 mln dolarów, pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych przez gości (również do 1 mln dolarów) oraz przez ich zwierzęta, a także zwrot utraconych dochodów, jeśli gospodarz musi anulować rezerwację z powodu szkód. Na większości rynków, na których działa Airbnb, dostawcą ochrony jest Zurich Insurance (ale np. w Stanach Zjednoczonych jest to Generali). Airbnb zapytane przeze mnie, czy również w nowym produkcie będzie współpracować z Zurichem, nie udzieliło odpowiedzi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies