Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rośnie sieć automatów paczkowych Orlenu. Do końca roku koncern chce ich mieć 2 tys.

Usługa Orlen Paczka jest realizowana także na stacjach paliw Orlenu czy w kioskach Ruch

Na koniec 2021 roku Orlen posiadał 450 automatów paczkowych. To zauważalny progres względem stanu z końca września, kiedy to rodzimy koncern naftowy chwalił się uruchomianiem około 200 maszyn tego typu. Nie udało się jednak zrealizować pierwotnego planu – zakładano, że do końca grudnia będzie działało 500 tych urządzeń. Prognozy na ten rok są zdecydowanie bardziej ambitne: Orlen do końca 2022 roku chciałby mieć 2 tys. automatów.

Przeczytajcie także: Beesafe wyjdzie poza ubezpieczenia komunikacyjne

Jesienią firma informowała, że postawiła maszyny m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Deklarowała jednocześnie, że w bliższej przyszłości pojawią się one w każdym województwie. Automaty paczkowe mają jednak stanowić tylko część usługi Orlen Paczka – klienci mogą też nadawać i odbierać przesyłki w kioskach Ruch, w punktach partnerskich czy na stacjach paliw firmy. Łącznie tych placówek jest 6,5 tys.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa zmienia zasady finansowania terminali

Nawet jeśli Orlenowi uda się zrealizować plan na ten rok, to od lidera rynku wciąż będzie znacząco odstawał pod względem liczby posiadanych maszyn – InPost na koniec 2021 roku miał w Polsce blisko 16,5 tys. paczkomatów. W grudniu wynik ten będzie zapewne wyższy o kilka tysięcy urządzeń. Coraz mocniej rozpycha się na tym rynku także Allegro, które do końca roku chce mieć minimum 3 tys. automatów w Polsce. Firma informowała jakiś czas temu, że z nową usługą zamierza trafić także do mniejszych miast i w tym celu podpisała umowę z siecią sklepów Stokrotka oraz koncernem paliwowym Shell – urządzeń przechowujących paczki należy się zatem spodziewać nie tylko na stacjach Orlenu.

Lokalizacji dla swoich urządzeń szukają też m.in. Alibaba, Poczta Polska oraz Furgonetka.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies