Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Loando zmienia właściciela. Polacy sprzedali biznes szwedzkiej grupie Clar

Loando ma w planach m.in. wprowadzenie aplikacji mobilnej

Grupa Loando została przejęta przez szwedzką firmę Clar. Jak donosi Puls Biznesu, w ręce Szwedów trafił pełen pakiet udziałów od dotychczasowych właścicieli Tymona Zastrzeżyńskiego i Macieja Suwika. Transakcji dokonano poprzez należącą do Clar spółkę Akredo, a jej wartość nie została ujawniona.

Przeczytajcie także: MediRaty zmienia nazwę na LM Pay

Loando specjalizuje się w pośrednictwie finansowym i marketingu internetowym. W skład grupy wchodzą m.in. pozyczkaportal.pl czy serwis loando.pl, czyli porównywarka produktów bankowych i pozabankowych, w tym chwilówek, pożyczek i kredytów.

Nowy właściciel również skupia się na pośrednictwie pożyczkowym online. Puls Biznesu podaje, ze Clar obsługuje ok. 15 mln klientów, działając pod takimi markami jak FinanZero w Brazylii, Prestalo w Hiszpanii, Lendela w Chinach, Creditu we Francji, Tasleefa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Akredo w Polsce. Dzięki akwizycji Loando grono klientów ma się powiększyć o kolejny milion pożyczkobiorców, zaciągających ponad 10 tys. zobowiązań miesięcznie. Przejęcie ma się też przyczynić do rozwoju grupy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i pomóc w ekspansji na takie rynki jak Rosja, Ukraina, Rumunia czy Czechy, gdzie Loando już działa.

Przeczytajcie także: Miało być uderzenie w chwilówki, a rykoszetem mogą dostać fintechy

Dotychczasowi właściciele, a zarazem założyciele Loando, czyli Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik pozostają w zarządzie, a z ramienia Clar dołączy do nich Tomasz Kowalski. W planach mają m.in. wprowadzenie na rynek aplikacji mobilnej, z której mogliby korzystać m.in. stacjonarni agenci.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies