Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kryptowaluta od PKO BP? Bank zastrzegł logo PLCOIN

PKO BP już wcześniej zgłosił do Urzędu Patentowego kilka nazw kojarzących się z kryptoaktywami. Teraz zastrzegł logotyp cyfrowej waluty

PKO BP zastrzegł znak słowno-graficzny PLCOIN. Zgłoszony do Urzędu Patentowego symbol wygląda tak:

PKO BP już w październiku 2017 r. zastrzegł kilka nazw kojarzących się z kryptowalutami. Były to między innymi: Poland coin, Pol coin, Pole coin, Pola coin i PLCoin, bez znaku graficznego. Wtedy bank twierdził, że rejestracja nazw to działania wyprzedzające, ponieważ instytucja nie chce się dać zaskoczyć zmieniającej się rzeczywistości. Jak jednak podkreślano, rejestracja nazw nie musi skutkować wykorzystaniem ich w przyszłości.

Przeczytajcie także: Polski startup zajmujący się kryptowalutami pozyskał 220 mln zł finansowania

Z kolei dwa i pół roku temu PKO BP otrzymał od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ponad 6 mln zł dofinansowania na badania nad technologią blockchain. Jako cel projektu prowadzonego wspólnie z Politechniką Warszawską wskazano zbadanie możliwości emisji i obrotu tokenami, a także oferowania usług wykorzystujących tzw. smart kontrakty.

Przeczytajcie także: Wkrótce lista zainteresowanych budową europejskiej organizacji płatniczej

Czy zastrzeżenie nowego logo świadczy o tym, że w banku toczą się prace nad cyfrowym pieniądzem? Zapytałam o to biuro prasowe PKO BP. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Natomiast niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że nad cyfrowym pieniądzem planuje się pochylać NBP. Instytucja zamierza przeanalizować potencjalne skutki wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). NBP nie wyklucza, że działania te wykażą potrzebę intensyfikacji prac nad cyfrowym złotym.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies