Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na przełomie stycznia i lutego 2022 r. ma zostać opublikowana lista banków, zainteresowanych budową europejskiej organizacji płatniczej

Na razie EPI, czyli spółka organizująca to przedsięwzięcie, poinformowała, że chęć zaangażowania w nowy projekt potwierdziły banki z Belgii, Niemiec i Francji

EPI Interim Company, operator przyszłego europejskiego systemu płatności, poinformowała tuż przed Wigilią, że większość jej akcjonariuszy z Belgii, Niemiec i Francji potwierdziła chęć budowy EPI (European Payments Initiative). Ma to być nowa organizacja płatnicza, która zaoferuje klientom banków płatności kartami w sklepach stacjonarnych i online, portfel cyfrowy, przelewy natychmiastowe, wypłaty gotówki oraz przekazy typu P2P (pomiędzy użytkownikami).

Przeczytajcie także: PKO BP przystąpił do projektu EPI

Z komunikatu EPI wynika, że chęć realizacji nowego projektu podtrzymały banki i agenci rozliczeniowi (operatorzy terminali płatniczych czy płatności online) z trzech krajów wymienionych wyżej. W styczniu spodziewane są deklaracje z kolejnych krajów, w tym z Hiszpanii. Kompletna lista banków zainteresowanych uczestnictwem w EPI ma zostać ujawniona na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Wówczas podanych ma być też więcej szczegółów na temat samego projektu.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2021

EPI powstała w ubiegłym roku. Wśród inicjatorów tego projektu znalazły się duże, europejskie banki, takie jak ING, Santander, BNP Paribas czy Credit Agricole, obecne i na polskim rynku. Natomiast na razie jedyną instytucją wywodzącą się z Polski, która ogłosiła chęć uczestnictwa w EPI, jest PKO BP.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies