Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na przełomie stycznia i lutego 2022 r. ma zostać opublikowana lista banków, zainteresowanych budową europejskiej organizacji płatniczej

Na razie EPI, czyli spółka organizująca to przedsięwzięcie, poinformowała, że chęć zaangażowania w nowy projekt potwierdziły banki z Belgii, Niemiec i Francji

EPI Interim Company, operator przyszłego europejskiego systemu płatności, poinformowała tuż przed Wigilią, że większość jej akcjonariuszy z Belgii, Niemiec i Francji potwierdziła chęć budowy EPI (European Payments Initiative). Ma to być nowa organizacja płatnicza, która zaoferuje klientom banków płatności kartami w sklepach stacjonarnych i online, portfel cyfrowy, przelewy natychmiastowe, wypłaty gotówki oraz przekazy typu P2P (pomiędzy użytkownikami).

Przeczytajcie także: PKO BP przystąpił do projektu EPI

Z komunikatu EPI wynika, że chęć realizacji nowego projektu podtrzymały banki i agenci rozliczeniowi (operatorzy terminali płatniczych czy płatności online) z trzech krajów wymienionych wyżej. W styczniu spodziewane są deklaracje z kolejnych krajów, w tym z Hiszpanii. Kompletna lista banków zainteresowanych uczestnictwem w EPI ma zostać ujawniona na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Wówczas podanych ma być też więcej szczegółów na temat samego projektu.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2021

EPI powstała w ubiegłym roku. Wśród inicjatorów tego projektu znalazły się duże, europejskie banki, takie jak ING, Santander, BNP Paribas czy Credit Agricole, obecne i na polskim rynku. Natomiast na razie jedyną instytucją wywodzącą się z Polski, która ogłosiła chęć uczestnictwa w EPI, jest PKO BP.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies