Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ramp w gronie startupów z Polski z największym finansowaniem. Spółka pozyskała na rozwój 220 mln zł

Ramp zamierza przeznaczyć te pieniądze na przyspieszenie ekspansji, m.in. na rynku amerykańskim

Polski fintech Ramp pozyskał od inwestorów 220 mln zł. Udało się to osiągnąć pół roku po zamknięciu poprzedniej rundy inwestycyjnej, w której firma zdobyła 37 mln zł. Nowe środki pomogą w szybszym rozwoju firmy na nowych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych. W ciągu kilku ostatnich miesięcy spółka powiększyła trzykrotnie swój zespół (obecnie liczy on 80 osób) i planuje powiększyć go jeszcze trzykrotnie do końca 2022 roku.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadził mobilną autoryzację do oddziałów i na infolinię

Ramp umożliwia łatwą wymianę walut fiducjarnych (np. złoty, euro albo dolar) na kryptowaluty. Dzięki rozwiązaniom startupu użytkownicy mogą w bezpieczny sposób kupować cyfrowe waluty w ciągu kilku minut, korzystając z wygodnych metod płatności. W Europie są to m.in. przelew bankowy, karty płatnicze czy Apple Pay. Firma ułatwia tworzenie aplikacji, które wykorzystują możliwości technologii blockchain i oferują użytkownikom proste płatności.

Najnowszej rundzie inwestycyjnej przewodził fundusz Balderton Capital, który w swoim portfolio ma m.in. wsparcie Jokr czy Revoluta. Pieniądze wyłożyli też dotychczasowi inwestorzy – fundusze NFX, Galaxy Digital, Seedcamp i Firstminute Capital oraz aniołowie biznesu, w tym Taavet Hinrikus (założyciel Wise) i Bartek Pucek. W ramach inwestycji do zarządu Ramp dołączy Rana Yared z Balderton Capital. Wcześniej w zarządzie startupu znalazła się Morgan Beller z NFX i współtwórczyni cyfrowej waluty Libra.

Przeczytajcie także: Usługi aplikacji eDO App dostępne na platformie Microsoft Teams

Na początku grudnia Ramp pochwalił się, że został zarejestrowany przez amerykański FinCEN i uzyskał status money service business (MSB), dzięki czemu może już bezpośrednio obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Kilka miesięcy wcześniej spółkę zarejestrował brytyjski Financial Conduct Authority jako firmę operującą kryptoaktywami. Z kolei w poprzednim roku startup pojawił się na liście dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku. W rejestrze tym umieścił go KNF.

Założony w 2018 roku przez Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka fintech współpracuje z ponad 400 partnerami, którzy używają jego rozwiązania w swoich apkach. Są wśród nich przeglądarka Opera, gra NFT Axie Infinity czy portfele kryptowalut Argent i Trust Wallet.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies