Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski startup Ramp zebrał od inwestorów ponad 10 mln dolarów. Rekrutuje projektantów, programistów i sprzedawców

Fintech zamierza przeznaczyć uzyskane środki na rozwój platformy i ekspansję zagraniczną

Polski startup Ramp, tworzący infrastrukturę płatniczą dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa, pozyskał od inwestorów ponad 10 mln dolarów, czyli około 37 mln zł. Założona przed trzema laty firma deklaruje, że przeznaczy te środki na rozwój swojej platformy.

Przeczytajcie także: BIK uruchamia własną piaskownicę technologiczną

Ramp oferuje partnerom narzędzia dla programistów (software development kit), które umożliwiają wymianę walut fiducjarnych (czyli tych tradycyjnych, jak euro czy złoty) na kryptowaluty bezpośrednio w portfelach i aplikacjach - zarówno webowych, jak i mobilnych. Odbywa się to bez konieczności przełączania się między nimi. W efekcie firma ułatwia deweloperom tworzenie programów, które wykorzystują możliwości blockchaina i oferują prostotę płatności porównywalną do segmentu e-commerce. Są one bardziej dostępne dla masowego użytkownika.

Startup założony przez Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka ma ponad 200 partnerów, wykorzystujących jego infrastrukturę. W tym gronie znajdują się m.in. Mozilla, Opera, Dapper Labs, Sorare i najpopularniejsze aplikacje do kryptowalut. Firma działa na podstawie brytyjskich przepisów i jest zarejestrowana w Financial Conduct Authority w związku z działalnością na rynku kryptowalut.

Przeczytajcie także: PKO BP chce być hurtownią ubezpieczeniową

Wspomnianej rundzie finansowania przewodziły NfX (amerykański fundusz venture capital, który ma na koncie inwestycje w Lyft czy Flickr) oraz Galaxy Digital. Pieniądze zainwestowały także Mozilla, dotychczasowi inwestorzy – Seedcamp i Firstminute Capital oraz grupa aniołów biznesu. Ramp planuje wykorzystać pozyskane środki do skalowania biznesu: chce otworzyć infrastrukturę przygotowaną na większych partnerów, z większą liczbą użytkowników, ale też poszerzyć listę zastosowań platformy.

Firma chce trzykrotnie powiększyć swoje zespoły, przede wszystkim produktowy, operacyjny i biznesowy. Ramp poszukuje pracowników na stanowiska specjalistów i menedżerów produktu, designerów, programistów czy sprzedawców. Zdecydowana większość z nich będzie zatrudniona w polskim biurze. Jednocześnie startup przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki i pozyskania licencji, które umożliwią mu funkcjonowanie w zgodzie z lokalnymi przepisami i regulacjami.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies