Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP chce być hurtownią ubezpieczeniową. Pod rządami nowego prezesa bank ma się stać wiodącym operatorem ubezpieczeniowym

Jan Emeryk Rościszewski, niedawno powołany na stanowisko prezesa PKO BP, z bankiem jest związany od 2016 r., natomiast wcześniej przez wiele lat pracował w ubezpieczeniach, m.in. przez 15 lat zarządzał Cardifem

Jan Emeryk Rościszewski, niedawno powołany na stanowisko prezesa PKO BP, w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej deklaruje, że bank pod jego wodzą mocniej postawi na rozwój ubezpieczeń. Instytucja ma stać się hurtownią sprzedaży ubezpieczeń, w zakresie związanym z produktami finansowymi, zdrowiem, życiem, majątkiem i ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Ubezpieczenia, obok usług leasingowych czy faktoringowych, mają pozwolić PKO BP zwiększyć przychody pozaodsetkowe, szczególnie istotne w dobie niskich stóp procentowych.

Przeczytajcie także: PKO BP z nowym prezesem

Nowy prezes PKO BP zwraca uwagę, że dotychczas bankom nie udawało się masowo sprzedawać indywidualnych produktów ubezpieczeniowych, a teraz widzi na to szansę dzięki cyfryzacji ułatwiającej codzienny kontakt z klientami. Chce, aby kierowana przez niego instytucja stała się wiodącym operatorem ubezpieczeniowym w Polsce na wzór banków we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, które mają mocną pozycję w ubezpieczeniach na tamtejszych rynkach. Więcej na temat specyfiki polskiego rynku bancassurance przeczytacie w tekście: Banki szykują się na ofensywę ubezpieczeniową. Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance?

Przy realizacji tych planów nie bez znaczenia może być przeszłość zawodowa nowego prezesa PKO BP. Jan Emeryk Rościszewski z bankiem jest związany od 2016 r., ale wcześniej przez wiele lat pracował w ubezpieczeniach, m.in. przez 15 lat zarządzał Cardifem.

Przeczytajcie także: Metalowa karta kredytowa dla klientów korporacyjnych PKO

PKO ma w swojej grupie spółki ubezpieczeniowe – zarówno majątkową, jak i życiową. Ich udział w rynku ubezpieczeń, mierzony składką przypisaną, wynosi obecnie ok. 1 proc. Z pewnością bank będzie chciał wykorzystać te podmioty w realizacji swoich planów. Natomiast warto mieć na uwadze, że PKO nie stroni też od współpracy z zewnętrznymi ubezpieczycielami. Klienci zainteresowani zakupem ubezpieczenia komunikacyjnego za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku mogą poznać i porównać oferty aż pięciu ubezpieczycieli: Axy, Benefii, InterRisku, Link4 i Proamy.

A na marginesie warto wspomnieć, że nie tylko największy bank na polskim rynku myśli o zacieśnieniu współpracy bankowo-ubezpieczeniowej. Podobne plany ma największy ubezpieczyciel – PZU. Zamiar ten ogłosił podczas prezentacji swojej strategii i już widać pierwsze kroki w jego realizacji w bankach z grupy: Pekao i Alior Banku.

Źródło: Rzeczpospolita

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies