Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao zaczyna sprzedaż ubezpieczeń "Bezpieczna podróż". Kupicie je bezpośrednio w PeoPay lub Pekao24

Ochronę ubezpieczeniową klientom Pekao zapewnia PZU. Polisy podróżne można także kupować w aplikacjach i serwisach np. mBanku, Santandera, PKO BP czy Millennium

Pekao rozpoczyna sprzedaż ubezpieczeń turystycznych "Bezpieczna podróż" w serwisie Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay. Produkt kupuje się w pełni zdalnie, a jak przekonują przedstawiciele banku – zawarcie umowy trwa kilka minut. Dostawcą ochrony jest PZU.

Przeczytajcie także: Proagencyjny insurtech wyceniany na 3 mld dolarów

"Bezpieczna podróż" dostępna jest w kilku wariantach, a zakres ochrony można modyfikować w zależności od własnych potrzeb. Oferta obejmuje m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym. Dodatkowo można np. ubezpieczyć bagaż podróżny, wykupić assistance komunikacyjne, jeśli podróżuje się autem, czy zabezpieczyć się na wypadek rezygnacji albo skrócenia zorganizowanej imprezy turystycznej. Jeśli wyjazd zagraniczny trwa nie dłużej niż 30 dni, PZU zapewnia ochronę na wypadek nagłego zachorowania na covid-19. Umowę można zawrzeć najpóźniej dwie godziny przed rozpoczęciem podróży.

Zacieśnianie współpracy bankowo-ubezpieczeniowej to punkt, który pojawił się w strategiach na lata 2021-2024 obu podmiotów z grupy PZU – tak banku, jak i samego ubezpieczyciela. Z czasem można się więc spodziewać dalszego rozwoju palety ubezpieczeń w ofercie Pekao. – Ambicją banku jest rozwój oferty ubezpieczeń tzw. stand alone w kanałach zdalnych. Widzimy wzrost liczby klientów, korzystających z bankowości mobilnej, dlatego udostępniliśmy w Pekao24 oraz aplikacji PeoPay nasz pierwszy produkt ubezpieczeniowy – komentuje Wojciech Werochowski, wiceprezes Pekao. O tym, że banki planują zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń stand alone (czyli niepowiązanych z produktem bankowym), mogliście przeczytać w tekście: Banki szykują się na ofensywę ubezpieczeniową. Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance?

Przeczytajcie także: Uniqa będzie sprzedawać ubezpieczenia przez nowy portal kliencki

Warto wspomnieć, że klienci Pekao już wcześniej mieli dostęp do oferty ubezpieczeniowej przez serwis transakcyjny i aplikację mobilną, w zakresie ubezpieczeń PZU Wojażer, PZU Auto i PZU Dom. Tyle że po wyborze polisy całe procesowanie wniosku i zakup polisy odbywały się w serwisie mojePZU.

W podobny sposób ubezpieczenia z pomocą aplikacji bankowej mogą od niedawna kupować również klienci Alior Banku, także należącego do grupy PZU. Więcej na ten temat w artykule: Ubezpieczenia trafiły do aplikacji Alior Mobile. Znajdziecie tam polisy turystyczne i mieszkaniowe. Natomiast sprzedaż ubezpieczeń podróżnych w serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych to już standard w polskiej bankowości. Z usług takich mogą korzystać m.in. klienci mBanku, Santandera, PKO BP czy Millennium.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies