Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Proagencyjny insurtech pozyskał 650 mln dolarów finansowania. Wefox wyceniany jest już na 3 mld dolarów

Oddział Wefox Insurance w Polsce działa na zasadzie swobody świadczenia usług

Niemiecki insurtech Wefox pozyskał 650 mln dolarów finansowania w ramach rundy C – donosi Reuters. W konsekwencji jego wartość szacowana jest na 3 mld dolarów. Środki od inwestorów firma zamierza wykorzystać na ekspansję na kolejne rynki. Dziś obecna jest w Niemczech, Szwajcarii i Polsce.

Przeczytajcie także: Uniqa z nowym portalem dla klientów

Wefox to cyfrowy ubezpieczyciel, którego wyróżnikiem są narzędzia oferowane agentom ubezpieczeniowym. Insurtech opiera bowiem swoją dystrybucję właśnie na tradycyjnych pośrednikach i zapewnia im rozwiązania, które mają znacząco ułatwiać i cyfryzować obsługę klienta. Platforma ma umożliwiać agentom zdalne zawieranie umowy w ciągu kilku minut, a także odciążać pośredników przy różnych czynnościach – za jej pośrednictwem można np. składać wnioski dotyczące zmiany danych osobowych, dostosowania ochrony ubezpieczeniowej czy zgłoszenia szkody.

Przeczytajcie także: Insurtech Lemonade tłumaczy się z wykorzystania AI

Jako zakład ubezpieczeń Wefox jest licencjonowany w Liechtensteinie, a działalność w Polsce może prowadzić na zasadzie traktatowej swobody świadczenia usług. Nadzór z Liechtensteinu notyfikował w KNF w grudniu zeszłego roku zamiar prowadzenia transgranicznej działalności ubezpieczeniowej przez Wefox Insurance oddział w Polsce. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, od tego czasu insurtech przeprowadził już pierwsze szkolenia agentów i rozpoczął przygotowania do udostępnienia swojej oferty trzem tysiącom pośredników. Na początek firma chce oferować ubezpieczenia komunikacyjne oraz nieruchomości. Z czasem mają się pojawić kolejne produkty.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies