Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sukces polskiego startupu. Ramp został zarejestrowany przez brytyjskiego regulatora

Wcześniej fintech chwalił się pozyskaniem od inwestorów ponad 10 mln dolarów

Polski startup Ramp został zarejestrowany przez brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) jako firma operująca kryptoaktywami. Założony w 2018 roku fintech tworzy infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa. Brytyjski nadzór pozytywnie zweryfikował m.in. sposób świadczenia usługi, środki bezpieczeństwa, zasoby kadrowe oraz inne czynniki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu).

Przeczytajcie także: Aion pojawił się wśród instytucji oferujących w Polsce Apple Pay

Ramp oferuje partnerom narzędzia dla programistów (software development kit), które umożliwiają wymianę walut fiducjarnych (czyli tych tradycyjnych, jak euro czy złoty) na kryptowaluty bezpośrednio w portfelach i aplikacjach – zarówno webowych, jak i mobilnych. Odbywa się to bez konieczności przełączania się między nimi. W efekcie firma ułatwia deweloperom tworzenie programów, które wykorzystują możliwości blockchaina i oferują prostotę płatności porównywalną do segmentu e-commerce. Są one bardziej dostępne dla masowego użytkownika.

Na temat startupu mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl – kilka tygodni temu okazało się, że podmiot otrzymał od inwestorów ponad 10 mln dolarów, czyli około 37 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na rozwój platformy. Firma chce trzykrotnie powiększyć swoje zespoły, przede wszystkim produktowy, operacyjny i biznesowy. Zdecydowana większość nowych pracowników będzie zatrudniona w polskich biurach.

Przeczytajcie także: Mastercard ujednolica znaki graficzne swoich usług

Ramp podaje, że jest dopiero ósmą firmą z siedzibą w Wielkiej Brytanii prowadzącą działalność związaną z kryptoaktywami, która doczekała się rejestracji przez FCA. Jednocześnie startup przypomina, że w ubiegłym roku polska część tego biznesu została zarejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego jako AISP (dostawca usług dostępu do informacji o rachunku), co umożliwia mu działanie w ramach otwartej bankowości. Rodzimy fintech ma dzisiaj ponad 200 partnerów wykorzystujących jego infrastrukturę. W tym gronie znajdują się m.in. Mozilla, Opera, Dapper Labs i Sorare.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies