Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Aion w Polsce tuż-tuż. Nowy bank właśnie pojawił się wśród instytucji oferujących nad Wisłą Apple Pay

Umieszczenie Aiona na liście oferujących Apple Pay w Polsce to sygnał, że lada chwila nowy bank zadebiutuje ze specjalną ofertą dla klientów z tej części Europy

Aion Bank właśnie pojawił się na liście instytucji finansowych oferujących w Polsce Apple Pay. To sygnał, że lada chwila nowy bank zadebiutuje ze specjalną ofertą dla klientów z tej części Europy. Obecnie na liście prowadzonej przez Apple znajduje się już ponad 30 banków i fintechów wydających karty.

Przeczytajcie także: Sadaj: stawiamy na model subskrypcyjny, zaoferujemy atrakcyjne lokaty

Karol Sadaj, szef Aiona w Polsce, w wywiadzie udzielonym cashless.pl w marcu 2021 r. przekonywał, że bank wystartuje w Polsce w połowie tego roku. Twierdził, że klientów będzie chciał przyciągnąć atrakcyjnymi lokatami i nowatorskim podejściem do świadczenia usług. Jak zapewniał, będą oferowane w modelu subskrypcyjnym, co ma przypominać model działalności Netfliksa czy innych tego typu serwisów streamingowych.

– Większość fintechów koncentruje swoją działalność tylko na jednym, kluczowym strumieniu przychodów – tzw. interchange z kart. Aion na start zaoferuje natomiast bardzo szeroki zakres usług, w tym m.in. inwestycje, bankowość biznesową i kredyty – powiedział serwisowi cashless.pl Karol Sadaj. Dodał, że oferta Aiona będzie stanowiła interesujące połączenie dwóch światów – a w zasadzie tego, co w nich najlepsze. – Zaproponujemy wysoki poziom cyfrowego zaawansowania typowy dla fintechów oraz tradycyjne gwarancje i pełen wachlarz usług bankowych – stwierdził Sadaj.

Przeczytajcie także: Pacific skorzysta z kont Aion Banku

Czy te obietnice zostaną spełnione? Przekonamy się już niebawem. Warto przypomnieć, że Aion został założony przez Wojciecha Sobieraja i wystartował pod koniec lutego 2020 roku w Belgii. Działa na terenie UE w oparciu o wydaną przez belgijski nadzór licencję bankową. Jest wspierany finansowo przez fundusz private equity Warburg Pincus. By konkurować np. z Revolutem, w Polsce musi pojawić się z ofertą dostosowaną do realiów lokalnego rynku.

AKTUALIZACJA

Aion Bank wprowadził ofertę dla klientów z Polski. Szczegóły tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies