Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion startuje w Polsce. Wysoko oprocentowane konta, wymiana walut i płatności za granicą bez spreadów

Aion Bank proponuje klientom w Polsce trzy plany taryfowe, w tym darmowe konto Light z oprocentowaniem 1 proc.

Zaledwie wczoraj pisałem, że Aion pojawił się na liście instytucji, które oferują w Polsce Apple Pay i że to sygnał, iż lada chwila nowy bank zadebiutuje ze specjalną ofertą dla klientów nad Wisłą. No i jest. Aion Bank wystartował dzisiaj. Na stronie internetowej instytucji można już zapoznać się z ofertą dla Polaków.

Nowy bank proponuje klientom z Polski trzy plany taryfowe: darmowy Light, Smart za 29,99 zł miesięcznie oraz All-Inclusive za 49,99 zł miesięcznie.

W pierwszym bezpłatnym pakiecie klienci otrzymują konto z lokalnym numerem IBAN, z miesięczną kapitalizacją i oprocentowaniem 1 proc. dla rachunku prowadzonego w złotych oraz 0,5 proc. dla subkonta w euro. Aion nie wyznacza limitu kwotowego dla takich lokat. Środki można wpłacać i wypłacać w każdej chwili.

Przeczytajcie także: Aion w Polsce tuż-tuż

Klient za darmo będzie korzystał z fizycznych i wirtualnych kart Mastercard, chociaż musi zapłacić za wydanie i wysłanie tej pierwszej. To za każdym razem koszt 11,99 zł. Plastiki można dodawać do portfeli cyfrowych Apple Pay i Google Pay. Darmowe są też przelewy na konta polskie i zagraniczne. W aplikacji Aiona wymienicie także waluty bez spreadu i bez limitu kwotowego. Instytucja oferuje darmowe konta walutowe, ale nawet bez nich płatności kartą mają być rozliczane po kursie międzybankowym bez kosztów przewalutowania. Z bankomatów klienci Aiona wypłacą środki na calym świecie za darmo do kwoty 900 zł miesięcznie. Powyżej tego limitu bank pobiera prowizję w wysokości 2 proc.

Jak zapowiadano wielokrotnie, dostęp do dodatkowych usług w Aionie uzyskuje się po opłaceniu subskrypcji. Za nielimitowane korzystanie z bankomatów na całym świecie klienci Light zapłacą 9,99 zł miesięcznie, a za przelew natychmiastowy 4,99 zł. Z kolei korzystanie z platformy inwestycyjnej banku kosztuje miesięcznie 19,99 zł. Aion zapewnia, że nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za kupno i sprzedaż akcji lub obligacji.

Przeczytajcie także: Revolut powalczy o ukraińskich klientów

Opłata subskrypcyjna za dostęp do platformy inwestycyjnej oraz bankomatów nie dotyczy klientów, którzy wybrali plany Smart lub All-Inclusive. Ci otrzymują także korzystniejsze oprocentowanie lokat, odpowiednio dla rachunków w złotych i euro: 1,25 proc. i 0,75 proc. oraz 1,5 proc. i 1 proc. Klienci premium nie zapłacą też za wydanie i wysłanie do nich karty. Właściciele kont All-Inclusive mogą też korzystać z dodatkowych usług w ramach MoneyMax (np. z funkcji Aion ubezpieczenia oraz Aion rachunki).

Na razie bank nie zaoferuje kredytów i kart kredytowych. Z moich informacji wynika, że te pierwsze mają się pojawić już we wrześniu. Także obiecywaną wcześniej ofertę dla biznesu bank przedstawi nieco później, bo na przełomie III i IV kw.

Aion Bank chwali się, że jako pierwszy w Polsce umożliwia wykonanie każdej operacji bankowej przy użyciu aplikacji. Klient ma kontaktować się z pracownikami banku poprzez chat, ale jeśli poprosi, konsultant do niego odzwoni.

Bank dla pierwszych klientów przygotował promocję. Użytkownicy zakładający konto Light dostaną darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do końca września, a osoby wybierające plan Smart lub All-Inclusive pierwszy miesiąc gratis.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies