Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut powalczy o ukraińskich klientów. W jego aplikacji pojawi się konto w hrywnach

Swoją nową usługę Revolut będzie kierować do Ukraińców pracujących m.in. w Polsce

Revolut uzupełni listę walut, w których będzie można gromadzić środki na koncie w jego aplikacji. Z moich informacji wynika, że wkrótce do obsługiwanych ponad 30 z nich dołączy ukraińska hrywna. Ma to być zachęta dla pracujących w Polsce i Europie Ukraińców, by przy transferowaniu pieniędzy do kraju, częściej korzystali z usług Revoluta niż takich marek jak Wise czy Spoko.

Przeczytacie także: Klarna przejmuje Stocard

Wprawdzie Revolut oferuje swoje usługi głównie w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (oprócz tego w USA, Japonii, Australii, Szwajcarii i Singapurze), do których Ukraina się nie zalicza, to jednak może obsługiwać rezydentów, czyli osoby legalnie tu przebywające i pracujące. Prowadzenie konta w ukraińskiej walucie może być dla nich znacznym ułatwieniem. W tej chwili chcąc przelać hrywny z konta w Revolucie, muszą wymieniać waluty po kursie obowiązującym w chwili przeprowadzania transakcji, a ten nie zawsze jest korzystny. Posiadając dodatkowe subkonto w tej walucie będą mogli to zrobić z wyprzedzeniem.

Przeczytajcie także: Doładowanie konta Revolut nie zawsze się uda

Natomiast klienci Revoluta w Polsce wciąż czekają na przywrócenie rachunków z lokalnym numerem IBAN. Fintech od wielu miesięcy nie może porozumieć się z żadnym bankiem w kwestii obsługi takich kont. W marcu tego roku wyłączył te, które oferował we współpracy z Danske Bank. Klienci ponoszą zatem dodatkowe opłaty, jeśli na przykład ich polscy pracodawcy przesyłają im na konto w Revolucie wynagrodzenie w złotych. Przelew jest traktowany przez bank inicjujący transakcję jako zagraniczny, a niektóre instytucje z tego tytułu pobierają dość wysoką prowizję.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies