Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN zagrał na nosie Revolutowi. W akcji SMS-owej zachęca jego klientów do zakładania u siebie kont z polskimi numerami IBAN

ZEN wykorzystuje w ten sposób fakt, że Revolut niedawno musiał wycofać się z oferowania rachunków z krajowymi numerami IBAN

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, będący jednocześnie klientami Revoluta, część z nich otrzymuje wiadomości SMS, w których zachęca się ich do założenia rachunku w polskim fintechu ZEN. – Twoja apka płatnicza straciła polskie numery IBAN? Wypróbuj ZEN: polski IBAN z wszystkimi benefitami, cashback, automatycznie przedłużona gwarancja i ochrona zakupów – głoszą wiadomości tekstowe, rozsyłane do klientów Revoluta.

Przeczytajcie także: ZEN wzmacnia swoje szeregi i zatrudnia byłego prezesa SkyCash

O co chodzi? Kampania SMS-owa fintechu ZEN wykorzystuje sytuację, w jakiej znalazł się popularny Revolut. Przypomnę, że firma musiała wycofać z oferty rachunki płatnicze z polskimi numerami, bo żaden z banków posiadających licencję polskiego nadzoru nie zdecydował się na podjęcie z nią współpracy w tym zakresie, a poprzednie umowy wygasły. Dla klientów Revoluta oznacza to, że część przelewów kierowanych do nich może być obarczona dodatkowymi opłatami. Na przykład transakcja wychodząca z mBanku na konto Revoluta z litewskim IBAN-em kosztuje 25 zł.

Dla klientów Revoluta, którzy aktywnie korzystają z tego rachunku i używają go jako konto podstawowe, a więc np. odbierają pensję, to może być problem. ZEN, który dopiero co ogłosił wprowadzenie do oferty rachunków z polskimi IBAN-ami (współpracuje w tym obszarze z Aliorem), sprytnie zagrał więc Revolutowi na nosie.

Przeczytajcie także: ZEN wprowadził rachunki z polskimi numerami IBAN

A co na całą akcję ZEN-a brytyjski fintech z licencją litewskiego nadzoru? Biuro prasowe Revoluta udzieliło serwisowi cashless.pl lakonicznego komentarza w tej sprawie. – Niezmiennie kibicujemy wszystkim, polskim fintechom – powiedział rzecznik Revoluta w Polsce Stefan Bogucki.

IBAN to międzynarodowy standard numeracji rachunków bankowych. W Polsce przyjęto, że będzie on liczył 26 cyfr (z czego dwie pierwsze cyfry to tzw. liczba kontrolna), plus litery PL na początku numeru dla oznaczenia kraju (trzeba je podawać w sytuacji, gdy przelew jest zlecany na ten numer z zagranicy).

A SMS-y od ZEN-a do klientów Revoluta wyglądają tak:

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies