Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN wprowadził rachunki z polskimi numerami IBAN. Można je zasilać np. przelewem Express Elixir

Nowa oferta ZEN została przygotowana przy współpracy z Aliorem

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w aplikacji ZEN pojawiły się rachunki w złotych z polskimi numerami IBAN. Sprawdziłem i rzeczywiście w aplikacji są dostępne nowe konta ZEN obsługiwane przez Aliora. Komentarza w tej sprawie udzielił także przedstawiciel ZEN.

Przeczytajcie także: ZEN z tytułem Cashless Pay 2020

– Użytkownicy ZEN.com wielokrotnie pytali o konta z polskim numerem IBAN – była to najczęściej zgłaszana przez nich potrzeba. Wiemy, że to kwestia wygody, dlatego potraktowaliśmy to priorytetowo. Dzięki temu z końcem marca wprowadziliśmy nową funkcję – powiedział serwisowi cashless.pl Michał Bogusławski, dyrektor handlowy w ZEN.

Co ciekawe wprowadzenie polskich numerów rachunków przez ZEN zbiega się w czasie z ich utratą przez Revoluta. ZEN postrzegany jest jako konkurencja dla tego brytyjskiego fintechu.

Przedstawiciel ZEN podkreślił, że od teraz każdy klient tego fintechu otrzymuje indywidualny rachunek w złotych, który może zasilać poprzez lokalne metody płatności, takie jak np. przelewy Elixir, Express Elixir czy Sorbnet. Przelewy z polskich banków są traktowane jako krajowe, co sprawia, że nie generują dodatkowych kosztów oraz są realizowane niezwłocznie. Pozwala to używać konta ZEN np. do otrzymywania wynagrodzeń. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników ZEN.com.

Przeczytajcie także: ZEN oficjalnie wchodzi na rynek

ZEN to polski fintech, który zadebiutował jesienią ubiegłego roku. W skład jego oferty wchodzi m.in. karta płatnicza Mastercard. Opłacany za jej pomocą sprzęt elektroniczny objęty jest przedłużoną gwarancją. ZEN oferuje też moneyback, ułatwienia w uzyskaniu zwrotów w ramach procedury chargeback, tanie transakcje walutowe itd. ZEN specjalizuje się także w obsłudze małych i średnich firm z sektora e-commerce. ZEN zdobył tytuł Cashless Pay 2020 w plebiscycie zorganizowanym przez serwis cashless.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies