Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN wprowadził rachunki z polskimi numerami IBAN. Można je zasilać np. przelewem Express Elixir

Nowa oferta ZEN została przygotowana przy współpracy z Aliorem

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w aplikacji ZEN pojawiły się rachunki w złotych z polskimi numerami IBAN. Sprawdziłem i rzeczywiście w aplikacji są dostępne nowe konta ZEN obsługiwane przez Aliora. Komentarza w tej sprawie udzielił także przedstawiciel ZEN.

Przeczytajcie także: ZEN z tytułem Cashless Pay 2020

– Użytkownicy ZEN.com wielokrotnie pytali o konta z polskim numerem IBAN – była to najczęściej zgłaszana przez nich potrzeba. Wiemy, że to kwestia wygody, dlatego potraktowaliśmy to priorytetowo. Dzięki temu z końcem marca wprowadziliśmy nową funkcję – powiedział serwisowi cashless.pl Michał Bogusławski, dyrektor handlowy w ZEN.

Co ciekawe wprowadzenie polskich numerów rachunków przez ZEN zbiega się w czasie z ich utratą przez Revoluta. ZEN postrzegany jest jako konkurencja dla tego brytyjskiego fintechu.

Przedstawiciel ZEN podkreślił, że od teraz każdy klient tego fintechu otrzymuje indywidualny rachunek w złotych, który może zasilać poprzez lokalne metody płatności, takie jak np. przelewy Elixir, Express Elixir czy Sorbnet. Przelewy z polskich banków są traktowane jako krajowe, co sprawia, że nie generują dodatkowych kosztów oraz są realizowane niezwłocznie. Pozwala to używać konta ZEN np. do otrzymywania wynagrodzeń. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników ZEN.com.

Przeczytajcie także: ZEN oficjalnie wchodzi na rynek

ZEN to polski fintech, który zadebiutował jesienią ubiegłego roku. W skład jego oferty wchodzi m.in. karta płatnicza Mastercard. Opłacany za jej pomocą sprzęt elektroniczny objęty jest przedłużoną gwarancją. ZEN oferuje też moneyback, ułatwienia w uzyskaniu zwrotów w ramach procedury chargeback, tanie transakcje walutowe itd. ZEN specjalizuje się także w obsłudze małych i średnich firm z sektora e-commerce. ZEN zdobył tytuł Cashless Pay 2020 w plebiscycie zorganizowanym przez serwis cashless.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies