Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Pacific skorzysta z kont Aion Banku. Firmy podpisały umowę o współpracy

Pacific zaoferuje aplikację, kartę Mastercard oraz darmowe konto w Aion Banku

Aion Bank został głównym dostawcą produktów bankowych dla przyszłych klientów aplikacji Pacific. Nowy transgraniczny bank oraz poznański fintech podpisały umowę o współpracy. Oznacza to, że środki zdeponowane przez użytkowników aplikacji przechowywane będą na kontach Aion Banku. Otrzymają oni także karty Pacific Mastercard, którymi będzie można płacić w internecie oraz w sklepach stacjonarnych także zagranicznych. Fintech deklaruje, że nie obciąży płacącego kosztami przewalutowania transakcji. Karty będzie można dodać do portfeli Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Karta płatnicza bez własnego rachunku od Aion Banku i Mastercarda

Pacific to fintech z Poznania, który tworzy rozwiązania płatnicze dla e-commerce i mediów społecznościowych. Firma zapowiada, że we wrześniu tego roku zaoferuje nową aplikację, w której połączy usługi finansowe z life’stylowym marketplacem. Jeśli dobrze rozumiem, w jednym miejscu użytkownik otrzyma dostęp do ulubionych sklepów z ubraniami, butami czy modowymi akcesoriami, ale także konto bankowe (prowadzone przez Aion Bank) i szybkie przelewy.

– Podstawowa wersja konta będzie bezpłatna. Rachunek w wersji premium zostanie uzupełniony między innymi o korzystniejszy moneyback, dodatkową ofertę luksusowych brandów w aplikacji czy darmowe wypłaty z bankomatów – powiedział serwisowi cashless.pl prezes firmy Pacific, Mateusz Klemczak.

Generowane przez system Pacific kody QR mają też uprościć płatności w sieci. – Po zobaczeniu kodu QR na Instagramie, TikToku czy w dowolnym innym miejscu, wystarczy zeskanować go aparatem smartfona lub zrobić screenshot i zapłacić za zakupy jednym kliknięciem – czytam na stronie internetowej fintechu. Za zakupy będzie też można zapłacić bez zakładania konta, na przykład Blikiem.

Przeczytajcie także: Z bankowości mobilnej w Polsce korzysta już 17 mln osób

Z kolei sprzedawcom poznański fintech zaoferuje rachunek firmowy. Dzięki integracji z systemem BaseLinker, można będzie dodawać produkty ze swoich sklepów do aplikacji Pacific. Zaimportowane zostaną ich nazwy, kategorie, opisy, atrybuty, stany magazynowe i zdjęcia. Wygenerowane automatycznie QR kody będzie można dodawać do zdjęć umieszczanych w mediach społecznościowych, na reklamach, czy w zwykłych sklepach, by uprościć płatności. Natomiast kody przy kasach mogą zastąpić terminale płatnicze.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies