Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot na liście MIP. Spółka rozwija aplikację do przekazywania napiwków

Mowa o firmie TipTip, która oferuje aplikację przeznaczoną dla barmanów i kelnerów

Komisja Nadzoru Finansowego dodała nowy podmiot do listy małych instytucji płatniczych – warszawską spółkę TipTip. Był to już 128 wpis w tym rejestrze, ale należy mieć na uwadze, że część firm została już z niego usunięta. Status MIP posiada obecnie 117 podmiotów. Firma TipTip stworzyła aplikację o tej samej nazwie. Służy ona do przekazywania napiwków w formie bezgotówkowej.

Oprogramowanie TipTip powstało z myślą o kelnerach, barmanach i przedstawicielach innych zawodów, w których wręczane są napiwki. Osoby, które chcą z niego korzystać, powinny ściągnąć apkę z marketu (dostępne są wersje dla iOS oraz Androida) i założyć konto. W ciągu kilku dni TipTip powinna przesłać na wskazany adres spersonalizowaną wizytówkę z kodem QR i NFC (funkcja zbliżeniowa jak w kartach bankowych). Należy ją podawać klientom wraz z rachunkiem np. za usługi gastronomiczne.

Przeczytajcie także: Żabka Nano uruchomiona w piaseczyńskim Decathlonie

Osoba wręczająca napiwek nie musi ściągać aplikacji. Po otrzymaniu rachunku z wizytówką, powinna zeskanować umieszczony na niej kod QR lub skorzystać z funkcji NFC. W kolejnym kroku określa się kwotę napiwku (według regulaminu nie może on wynieść mniej niż 3 zł i więcej niż 1 tys. zł) i wskazuje preferowaną formę płatności. Ich operatorem jest firma Tpay.

TipTip informuje, że napiwki zebrane w danym dniu trafią na konto użytkownika w kolejnym dniu roboczym. Zostaną jednak pomniejszone o prowizję wynoszącą niemało, bo 5 proc. Spółka podaje, że z jej rozwiązania korzysta obecnie 325 osób, które łącznie zrealizowały już ponad 8,4 tys. transakcji.

Przeczytajcie także: Od 1 stycznia rosną kary za brak OC

Co ciekawe w rejestrze małych instytucji płatniczych wcześniej znalazła się spółka o nazwie TipMe, która rozwija konkurencyjne oprogramowanie do przyjmowania napiwków. Więcej na temat tej firmy w tekście Powstaje TipMe, aplikacja do przekazywania napiwków. Spółka zyskała właśnie status małej instytucji płatniczej.

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Ostatnio w rejestrze pojawiły się MC2 Innovations, spółka byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, Speedy AG, Luidore czy KidsUP.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies