Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka Anny Streżyńskiej dostała zezwolenie KNF. MC2 Innovations na liście małych instytucji płatniczych

Była minister cyfryzacji na razie nie chce zdradzić, jakie usługi w ramach nowego zezwolenia będzie świadczyć jej firma

MC2 Innovations, spółka byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z wpisem MC2 może obsługiwać transakcje płatnicze, realizować wpłaty i wypłaty gotówki oraz wydawać instrumenty płatnicze.

Przeczytajcie także: Nowe podmioty na liście małych instytucji płatniczych

Sama Anna Streżyńska na razie nie zdradza szczegółowych informacji na temat nowych usług, jakie mogą pojawić się w ofercie MC2 Innovations w związku z uzyskaniem nowego zezwolenia. – Faktycznie wystąpiliśmy i otrzymaliśmy wpis na liście MIP. Przygotowujemy się do działalności w tym obszarze, ale niestety niewiele mogę zdradzić na tym etapie w sprawie naszej koncepcji – odpowiedziała Anna Streżyńska na pytanie cashless.pl.

Mała instytucja płatnicza to nowy rodzaj działalności, wprowadzony nowelizacją ustawy o usługach płatniczych. Aby móc działać jako MIP, wystarczy uzyskać wpis w rejestrze KNF, co jest o wiele prostsze niż zdobycie licencji tzw. dużej, czyli krajowej instytucji płatniczej. MIP ma jednak ograniczenia. Nie może np. świadczyć usług opartych o otwartą bankowość, może działać tylko w Polsce, a ponadto miesięczne obroty takiej firmy nie powinny przekraczać 1,5 mln euro.

Przeczytajcie także: Czy Polski ład wymusi wymianę terminali płatniczych?

Obecnie w rejestrze MIP znajduje się prawie 130 wpisów. Z tym, że przy części z nich znajduje się adnotacja o wykreśleniu firmy z rejestru. W rzeczywistości więc aktywnych MIP-ów jest ok. 120. Ostatnio na liście tej, oprócz opisanej wyżej spółki MC2Innovations, znalazły się takie nieznane mi bliżej podmioty jak Luidore czy KidsUp.

Fot. raisin.co.uk

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies